موافقت ترامپ با ممنوعیت تکنیک خفگی پلیس آمریکا

به گزارش مجله صادق ویلا، رئیس جمهوری آمریکا گفت، اگر پلیس کشورش به استفاده از تکنیک فشار بر گردن و گلو به هنگام بازداشت مظنونان در بیشتر موارد خاتمه دهد بسیار خوب خواهد شد. هرچند او اشاره نمود استفاده از این روش در شرایطی که جان افسری در معرض خطر باشد قابل درک است.

موافقت ترامپ با ممنوعیت تکنیک خفگی پلیس آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا آدینه در مصاحبه با فاکس نیوز تاکید نمود: من تکنیک خفگی را دوست ندارم اما گاهی اوقات، اگر شما تنها باشید و با شخصی درگیر شوید، شرایط سخت خواهد شد. به اعتقاد من، چیز بسیار خوبی می گردد که به طور کلی، این کار سرانجام یابد.

بعضی از جمهوری خواستار کنگره از ممنوعیت تکنیک خفگی که از طرف دموکرات ها پیشنهاد شده است، حمایت نموده اند.

پیشنهاد دموکرات ها پس از آن مطرح می گردد که شخص سیاه پوستی به نام جورج فلوید در تاریخ 25 مه در شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتای آمریکا، زمانی که در بازداشت پلیس قرار داشت، با فشار زانوی یک افسر سفیدپوست به ناحیه گردنش به مدت بیش از 8 دقیقه خفه شد. مرگ جورج فلوید موجی از اعتراضات را در سراسر آمریکا و دنیا به راه انداخته است.

دونالد ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز گفت فکر ممنوع کردن تکنیک خفگی بسیار عالی به نظر می رسد. اما او گفت که اگر افسر پلیسی در یک زد و خورد بد گرفتار گردد و گردن کسی را بگیرد استفاده از این تکنیک قابل درک است.

ترامپ در پاسخ به اینکه آیا منظور او اشاره به شرایطی است که یک افسر پلیس در نبرد تن به تن قرار بگیرد و بترسد که جانش را از دست بدهد، گفت: و این اتفاق می افتد. بنابراین، شما باید مراقب باشید.

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا هم دوشنبه در مصاحبه با فاکس نیوز گفت او هوادار ممنوعیت تکنیک خفگی است، جز در مواردی که افسران پلیس با نیروی مهلک بالقوه روبرو می شوند. تیم اسکات، از سناتورهای جمهوری خواه آمریکایی هم که مسوول تدوین لایحه اصلاحات پلیس است، آدینه به سی ان ان گفت او و دموکرات ها توافق دارند که پلیس باید بی نهایت کمتر از تکنیک خفگی استفاده کند.

ترامپ در بخش دیگری از صحبت هایش به عذرخواهی مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اشاره نمود. ژنرال میلی بابت همراهی ترامپ با لباس نظامی تا کلیسایی در نزدیکی میدان لافایت (واقع در نزدیکی کاخ سفید) که از آن به دخالت ارتش آمریکا در امور سیاسی تعبیر شده بود عذرخواهی نموده است.

ترامپ با بیان اینکه با ابراز تاسف این ژنرال آمریکایی بابت همراهی او و سخنان مایک اسپر، وزیر دفاع آمریکا مسئله ای ندارد، از اقدامات خودش دفاع کرد. او گفت: اگر آن ها چنین احساسی دارند، من مسئله ای ندارم. من رابطه خوبی با ارتش دارم. من ارتش کشورم را بازسازی کردم. دو و نیم تریلیون دلار خرج کردم- کاری که هیچکس دیگری انجام نداد.

در روز اول ژوئن، پس از آنکه نیروهای امنیتی آمریکا تجمع معترضان به قتل جورج فلوید در برابر کاخ سفید را با گاز اشک آور متفرق کردند، دونالد ترامپ به این کلیسا رفت و با به دست دریافت یک جلد انجیل در برابر دوربین ها ایستاد و عکس گرفت!

دونالد ترامپ به هریس فالکنر، مجری فاکس نیوز گفت: به نظر عکس بسیار زیبایی شد و به شما می گویم که از نظر من مسیحیان فکر می نمایند که این عکس زیبایی شد.

رییس کنونی کاخ سفید همچنین در ادامه ادعاهایش گفت: زمانی که ارتش آمریکا را از باراک اوباما (رئیس جمهوری سابق آمریکا) و جو بایدن (معاون او) تحویل گرفتم ارتش مثل شوخی بود. ارتش خالی شده بود. آن ها هواپیماهایی داشتند که برای 50 یا 60 سال پیش بود. آن ها تجهیزات خراب غیر قابل استفاده داشتند. ارتش ما مهماتی نداشت. ما هیچ مهماتی نداشتیم. اکنون، ما بزرگ ترین ارتشی را داریم که تا به حال داشته ایم. من یک چیز خیلی خوب .... و ما یک نیروی فضایی داریم- منظورم این است که من کاری را انجام دادم که طی 80 سال گذشته انجام نشده بود. این یک نیروی جدید است. و آن چیزی است که آینده در آنجا واقع شده است، در فضا.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین بار دیگر از مقام های سیاتل بابت نحوه مدیریت معترضانی که چند ساختمان این شهر ایالت واشنگتن را تحت کنترل دریافتد، انتقاد کرد. ترامپ گفت: به شما می گویم اگر آن ها اوضاع را رو به راه ننمایند، ما اوضاع را رو به راه می کنیم.

ترامپ در پاسخ به سوال هریس فالکن که پرسید چرا او در توییتر نوشته است غارت که آغاز گردد، شلیک هم آغاز می گردد، گفت که منظورش این بود که وقتی غارت و آشوب آغاز می گردد، در اغلب مواقع مرگ و خونریزی هم پشت آن می آید که خیلی موقعیت بدی است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 372

به "موافقت ترامپ با ممنوعیت تکنیک خفگی پلیس آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت ترامپ با ممنوعیت تکنیک خفگی پلیس آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید