اخبار مجلس

حل مسائل کلان کشور به وسیله پژوهشگران، حمایت از 440 طرح پژوهشی و 209 طرح پسادکتری در سال 98

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با اشاره به توسعه و افزایش دوره های پسادکتری فناوری گفت: اگر چالش های موجود در فضای صنعتی و اجتماعی به شکل صورت مسئله علمی درآید، پژوهشگران و دانشمندان می توانند در حل آن یاری شایان توجهی به کشور نمایند.

16 مرداد 1399

کنگره آمریکا لایحه تحریم مقامات چین را تصویب کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه با 413 رأی موافق در برابر تنها یک رأی مخالف لایحه ای را تصویب کرد که اوایل ماه میلادی جاری در مجلس سنا تصویب شده بود.

9 مرداد 1399

خبرنگاران موزه های جدید با مشارکت میراث فرهنگی گیلان و شهرداری رشت ایجاد می شود

رشت - خبرنگاران- لایحه ساماندهی، بازسازی ، احیاء و حفاظت بنای ساختمان های تاریخی شهرداری رشت و ساختمان استانداری قدیم و استفاده از آنها به عنوان موزه، غروب امروز (چهارشنبه) در صحن شورای اسلامی رشت تصویب شد.

9 مرداد 1399

ترامپ قانون فدرال را نقض کرد

دیوان محاسبات آمریکا خاطرنشان کرد که کاخ سفید با توقف یاری های امنیتی به اوکراین، یک قانون فدرال را نقض نموده است.

14 اسفند 1398

موزه تخصصی نی ریز افتتاح می گردد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس خاطرنشان کرد که از موزه تخصصی شهرستان نی ریز تا انتها شهریور سال جاری بهره برداری می گردد.

10 اسفند 1398

کریمی قدوسی: طرح شفافیت منابع اقتصادی انتخابات جلوی اثر پول در این عرصه را می گیرد، اگر طرح اجرا نشود، مجلس روز به روز از فضیلت خالی خواهد شد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی معتقد است طرح شفاف سازی منابع تامین اقتصادی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی جلوی اثر پول و پلو را در انتخابات می گیرد.

2 اسفند 1398

پیشنهاد لاریجانی برای افزایش حقوق کارمندان

رئیس مجلس گفت: افزایش 15 درصدی حقوق بهتر است به صورت پلکانی معکوس اجرا گردد تا قشرهای پایین تر، بیشتر بهره مند شوند، ضمن آن که علاوه بر نرخ 15 درصدی افزایش حقوق، استثنائاتی درخصوص افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و خلبانان دیده شده است.

1 اسفند 1398