خبر بد درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی !

به گزارش مجله صادق ویلا، خبرنگاران: دبیراجرایی خانه کارگر استان اصفهان گفت: در لایحه دولت خطرات زیادی جامعه کارگری را تهدید می کند که یکی از آن ها تبعیض بین بازنشستگان کشوری و لشکری با بازنشستگان تامین اجتماعی است. دومی اخذ مالیات از بازنشستگان است که هیچ زمانی آن را تجربه نکرده بودیم.

خبر بد درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی !

حقوق بازنشستگان در حالی به مجلس رفته که هنوز در دستور کار کنندگان قرار نگرفته است حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی از مواردی است که سال ها از سوی این بازنشستگان مطرح شده است حقوق بازنشستگان و پرداختی آن بارها بیان شده است حقوق بازنشستگان و پرداخت آن از سوی سازمان تأمین اجتماعی اجرا شد که البته این کار به صورت ناقص عملیاتی شد حقوق بازنشستگان از جمله مواردی است که در جامعه مطرح شده است .

به گزارش خبرنگاران، حقوق بازنشستگان در حالی به مجلس رفته که هنوز در دستور کار کنندگان قرار نگرفته است حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی از مواردی است که سال ها از سوی این بازنشستگان مطرح شده است حقوق بازنشستگان و پرداختی آن بارها بیان شده است حقوق بازنشستگان و پرداخت آن از سوی سازمان تأمین اجتماعی اجرا شد که البته این کار به صورت ناقص عملیاتی شد حقوق بازنشستگان از جمله مواردی است که در جامعه مطرح شده است .

اصغر برشان، دبیراجرایی خانه کارگر استان اصفهان گفت: تلاش می کنیم برنامه توسعه ششم در حوزه کارگری را عملیاتی کنیم، کسی جواب نمی دهد. تلاش می کنیم 89 هزار میلیارد تومان بودجه ای که به جامعه کارگری وعده داده بودند را در لایحه بودجه قرار دهیم و نقدی اش کنیم، کسی همراهی نمی کند. می دویم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را اجرایی کنیم، برای بازنشستگان کشوری و لشکری اجرایی می شود و مستمری بگیران تامین اجتماعی بلاتکلیف می مانند.

وی ادامه می دهد: در لایحه دولت خطرات زیادی جامعه کارگری را تهدید می کند که یکی از آن ها تبعیض بین بازنشستگان کشوری و لشکری با بازنشستگان تامین اجتماعی است. دومی اخذ اقتصادیات از بازنشستگان است که هیچ زمانی آن را تجربه نکرده بودیم.

دبیراجرایی خانه کارگر استان اصفهان با اشاره به قانون اخذ اقتصادیات از بازنشستگان اضافه می کند: شاغل و بازنشسته تامین اجتماعی درحالی باید زین پس اقتصادیات پرداخت کند که تورم افسار گسیخته خط فقر را به ده میلیون تومان رسانده است. طبق این لایحه کارگران و مستمری بگیران که بین 5 تا 10 میلیون تومان دریافتی دارند 10 درصد، حقوق 10 تا 15 میلیون در ماه پانزده درصد و افرادی که 15 میلیون تومان به بالا دریافتی دارند باید 20 درصد اقتصادیات پرداخت کنند.

وی تصریح می کند: به این فکر نمی کنند، فردی که یک عمر برای داشتن رفاه در بازنشستگی اش، سالها زحمت کشیده و اضافه کاری کرده تا پایه حقوق بازنشستگی اش بالا باشد، 200000 هزارتومان حداقل باید اقتصادیات بدهد. اینگونه زحمات و تلاش هایش به باد می رود.

برشان با بیان اینکه حذف ارز 4200 تومانی بدترین اتفاق ممکن است می گوید: نتیجه حذف ارز دولتی فقیرتر کردن فقرا، خدشه دار کردن مایحتاج عمومی و سوء تغذیه جامعه مزد بگیر است.

وی ادامه می دهد: می گوییم مزد کارگر باید بر مبنای ماده 41 قانون باشد؛ متاسفانه در برابر آن دولت طرح افزایش پلکانی 10 تا 25 درصد را درنظر می گیرد که به این ماده قانونی ربطی ندارد. افزایش پلکانی حقوق مربوط به افرادی است که دستمزد شان بالا است و با افزایش تورم، حقوق شان را پلکانی افزایش می دهند. قطعا افزایش حقوق پلکانی برای مزد بگیران تامین اجتماعی فاجعه است.

دبیر خانه کارگر اصفهان خاطرنشان می کند: می گوییم بودجه باید انقباضی بسته شود، بعد دولت دریافت اقتصادیات از حقوق بگیران و بازنشستگان را مطرح می کند؛ درحالیکه فقط فشار بر جامعه حقوق بگیر است، زیرا بنا بر آمار خودشان نسبت به بودجه 1400، 62 درصد بودجه سال آینده از سهم اقتصادیات اضافه شده است. در این حالت فشار بر اقشار حقوق بگیر است، زیرا عنان و اختیار حقوق شان در دست دولت بوده و قبل از پرداخت اقتصادیات اش را بر می دارد.

وی ادامه می دهد: می گویند حذف ارز 4200 تومانی برای پیشگیری از رانت است، ولی نمی گویند چه کسی رانت اش را گرفته است؟ در این حالت تکلیف دارو و درمان چه می شود؟ می گویند ارز دارو را می دهیم، درحالیکه پیش از این ارز بسیاری از داروها را حذف کرده اند و مسیردرمان فقط به دارو ختم نمی شود. بیمار به تجهیزات پزشکی، تخت بیمارستانی و خدمات درمانی دیگر نیز نیازمند است و حذف ارز دولتی فرایند درمان را به مخاطره می اندازد.

برشان تاکید می کند: با فرایند موجود و بدون نگاه سیاسی، در برهه ای به سرمی بریم که باید با دنیا تعامل داشته باشیم. همه دنیا که قصد استعمار ما را ندارند! پس برای رهایی از این شرایط باید با دنیا به جز کشورهای مزدور ارتباط برقرار کرده تا شرایط اقتصادی را بهبود ببخشیم

منبع: رکنا
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1286

به "خبر بد درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر بد درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید