مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی امروز سرانجام می یابد

به گزارش مجله صادق ویلا، مهلت ثبت نام در هجدهمین فراخوان جذب و استخدام عضو هیئت علمی پیمانی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاه های علوم پزشکی امروز 15 اردیبهشت 1400 به خاتمه می رسد.

مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی امروز سرانجام می یابد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، ثبت نام فراخوان جذب و استخدام عضو هیأت علمی پیمانی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاه های علوم پزشکی به صورت متمرکز و اینترنتی بوده و ملاک ثبت نام در فراخوان متقاضیان دریافت کد رهگیری است.

مهلت ثبت نام در هجدهمین فراخوان جذب و استخدام عضو هیات علمی پیمانی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاه های علوم پزشکی و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وزارت بهداشت پیش از این 31 فروردین ماه بود که این مهلت تا 15 اردیبهشت 1400 تمدید شد. بر این اساس داوطلبان تا انتها امروز 15 اردیبهشت ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

در این دوره یک هزار و 801 عضو هیأت علمی جدید در دانشگاه های علوم پزشکی جذب می شوند.

از این تعداد 900 نفر در گروه علوم پایه، 893 نفر در گروه بالینی و 8 نفر در گروه عمومی (معارف اسلامی) جذب می شوند. همچنین از میان 900 نفری که برای گروه علوم پایه جذب می شوند تعداد 18 نفر ظرفیت به دکتری تخصصی پژوهشی اختصاص دارد.

از تعداد یک هزار و 801 نفر ظرفیتی که برای عضویت هیأت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی در نظر گرفته شده است تعداد 570 نفر به دانشگاه های مادر اختصاص دارد و مابقی ظرفیت به سایر دانشگاه ها و دانشکده های تابعه تعلق دارد.

جذب هیات علمی در 68 دانشگاه، دانشکده و موسسه آموزش عالی و تحقیقاتی وابسته به وزارت بهداشت انجام می گیرد.

شرایط عمومی جذب و استخدام عضو هیأت علمی پیمانی

اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی

تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی

داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

عدم محکومیت به محرومیت از استخدام دولتی و سابقه محکومیت کیفری و جزایی

عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان گردان

انجام خدمت وظیفه عمومی، دارا بودن کارت انتها خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت قانونی و یا انتها دوره ضرورت نظام (ویژه آقایان)

تأیید صلاحیت های علمی و عمومی داوطلبان در هیأت های اجرایی جذب دانشگاه ها و هیأت مرکزی جذب وزارت متبوع طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی.

شرایط اختصاصی جذب و استخدام عضو هیأت علمی پیمانی

دارا بودن دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی (و یا گواهی دوره فلوشیپ) در رشته های بالینی و دانشنامه دکتری تخصصی (Ph.D) و یا مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم پایه.

حداکثر سن برای داوطلبین استخدام که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند 35 سال و برای دارندگان دانشنامه دکتری تخصصی (Ph.D) و دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی و یا دوره فلوشیپ 45 سال است.

تبصره 1: مستخدمینی که دارای مدرک دکتری تخصصی (Ph.D) بورد تخصصی و فوق تخصصی هستند تنها درصورت دارا بودن حداکثر 15 سال سنوات خدمت می توانند در فراخوان جذب هیأت علمی شرکت نمایند. شرایط سنی این دسته متقاضیان مطابق بند اعلام شده در شرایط اختصاصی خواهد بود.

تبصره 2: مستخدمین کشوری با مدرک کارشناسی ارشد به استثنای کارشناسی ارشد رشته تکنولوژی اتاق عمل (با رعایت شرایط تبصره 1) نمی توانند در فراخوان شرکت نمایند.

شرکت افراد مشغول به تحصیل در فراخوان ممنوع است.

تبصره: چنانچه متقاضیان در زمان انجام مراحل جذب در آزمون Ph.D یا فوق تخصص و یا فلوشیپ پذیرفته شوند نیز مشمول این بند بوده و پرونده آن ها از دستور کار جذب خارج خواهد شد.

شرکت متعهدین خدمت به دانشگاه ها و دانش آموختگان مقاطع مورد تأیید تحصیلی، در آزمون فراخوان دانشگاه ها بلامانع است. شرکت در فراخوان (متعهدین خدمت که تعهدات را در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی می گذرانند در فراخوان سایر دانشگاه ها به غیر از دانشگاه محل تعهد یا خدمت با موافقت کتبی مؤسسه مبدا ممکن خواهد بود.)

دانش آموختگان مقاطع صرفاً دکتری تخصصی (Ph.D) و کارشناس ارشد جهت شرکت در فراخوان احتیاج به آغاز تعهدات در دانشگاه ها ندارند.

متقاضیان کارشناس ارشد و (Ph.D) که بنا به احتیاج دانشگاه به صورت کتبی، تعهدات خود را به صورت غیر هیأت علمی می گذرانند نیز می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نمایند و در صورت موافقت دانشگاه محل خدمت/ محل تعهد می توانند در فراخوان سایر دانشگاه ها شرکت نمایند.

بر اساس مصوبات هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، نخبگان می توانند جهت شرکت در فراخوان 5 انتخاب داشته باشند که باید دو انتخاب آموزشی و دو انتخاب پژوهشی باشد. واجدین شرایط نخبگی با امتیاز ویژه در فرآیند پذیرش هیأت علمی دانشگاه ها دارای اولویت هستند مشروط بر آنکه گواهی نخبگی را در زمان شرکت در فراخوان ارائه نمایند.

ایثارگران شامل فرزندان و همسران شهدا، جانبازان 15 درصد و بالاتر، آزادگان و همسران و فرزندان آنان، همسران و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر، رزمندگان با حداقل 6 سابقه حضور در جبهه که دارای مدرک علمی دکتری مورد تأیید وزارتین علوم و بهداشت هستند و شرایط علمی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را داشته باشند در اولویت استخدام قرار دارند.

ممنوعیت های شرکت در فراخوان جذب هیات علمی

متقاضیانی که به وسیله آموزش از راه دور (دوره های مجازی) و یا دوره های غیرحضوری تحصیلات خود را به انتها رسانیده اند نمی توانند در فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند.

اعضای هیأت علمی شاغل به صورت رسمی و پیمانی در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور نمی توانند در فراخوان شرکت نمایند.

متقاضیانی که بورسیه دانشگاه خاصی هستند تنها در صورت انتقال تعهدات بورس به دانشگاه دیگر می توانند در فراخوان آن دانشگاه شرکت نمایند، در غیر این صورت تنها می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد بورسیه شرکت نمایند.

متقاضیان دارنده مدرک تحصیلی بالاتر از رشته و مقطع اعلام شده در فراخوان، حق شرکت در فراخوان اعلام شده در مقطع پایین تر را ندارند.

دانش آموختگان رشته های مامایی، بهداشت باروری و کلیه گرایش های پرستاری تنها به صورت بالینی جذب دانشگاه های علوم پزشکی خواهند شد.

دانش آموختگان رشته های طب هوا فضا- طب ورزشی- طب کار- پزشکی اجتماعی و طب سالمندی پس از فراغت از تحصیل می توانند در فراخوان شرکت نمایند. دانش آموختگان رشته پزشکی قانونی به شرط ارائه عدم احتیاج سازمان پزشکی قانونی می توانند در فراخوان شرکت ننمایند.

استخدام اعضای هیأت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی منوط به موافقت سازمان اداری استخدامی کشور با اعطای مجوز جهت جذب خواهد بود. همچنین استخدام منوط به داشتن ردیف و مجوز های استخدامی توسط دانشگاه های ذیربط است. استخدام اعضای هیأت علمی در مرتبه استادیار به صورت تمام وقت جغرافیایی و در مرتبه مربی به صورت تمام وقت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 994

به "مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی امروز سرانجام می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی امروز سرانجام می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید