تحریم هواوی به اپراتورهای کانادایی خسارت می زند

به گزارش مجله صادق ویلا، دولت کانادا قصد ندارد خسارت یک میلیارد دلاری که در نتیجه تحریم تجهیزات هواوی در توسعه 5G به وجود می آید را برای اپراتورهای ارتباطی جبران کند و همین امر چالش هایی را به وجود آورده است.

تحریم هواوی به اپراتورهای کانادایی خسارت می زند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به نظر می رسد اگر دولت کانادا تجهیزات هواوی را در زیرساخت شبکه 5G ممنوع کند، تصمیمی برای جبران خسارت وارد شده به شرکت های ارتباطی عظیم ندارد. چنین عملکردی به جنجال و جنگ بر سر یک میلیارد دلار (کانادایی) غرامت منجر می گردد.

این درحالی است که دولت این کشور تحت فشار آمریکا است تا به دلایل امنیتی استفاده از تجهیزات هواوی را ممنوع کند. درهمین راستا کانادا مشغول تحقیقات درباره اعطای اجازه استفاده از تجهیزات هواوی در شبکه نسل پنجم اینترنت موبایل است.

اپراتورهایی که تحت تاثیر چنین تحریمی قرار می گیرند به طور واضح اعلام نموده اند در صورت تصویب چنین ممنوعیتی خواستار دریافت غرامت برای تغییر و جابجایی تجهیزات فعلی هواوی هستند.

اما به نظر می رسد دولت کانادا هنوز قانع نشده است. یک منبع دولتی که خواست ناشناس بماند، در این باره می گوید: مطمئن نیستم از لحاظ حقوقی، مجبور به جبران خسارتی باشیم در نتیجه اتخاذ تصمیمی برای حفظ امنیت ملی به وجود آمده است.

به گفته این منبع مطلع سیاستمداران کانادایی علاوه بر آنچه گفته شد باید نگران دیدگاه مردم درباره اعطای یک میلیارد دلار کانادایی یا بیشتر به چند شرکت عظیم باشند.

این در حالی است که دولت کانادا بیش از 2 سال صرف تحقیقات درباره استفاده از تجهیزات هواوی در توسعه شبکه 5Gنموده، اما تا به امروز هیچ تصمیمی در این باره اتخاذ ننموده است.

در نتیجه اپراتورهای کانادایی این چالش را به شیوه خود حل نموده اند. دو اپراتور بل کانادا و تلوس کورپ که از تجهیزات هواوی در توسعه اینترنت 4G استفاده نموده بودند، اکنون اعلام نموده اند با اریکسون و نوکیا همکاری می نمایند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 469

به "تحریم هواوی به اپراتورهای کانادایی خسارت می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم هواوی به اپراتورهای کانادایی خسارت می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید