کرملین: مسکو تغییری در اجرای پروژه نورد استریم 2 ایجاد نخواهد کرد

به گزارش مجله صادق ویلا، سخنگوی کرملین ضمن انتقاد از تحریم های آمریکا علیه پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 تأکید کرد که مسکو هیچ تغییری در طرح اجرای این پروژه ایجاد نمی کند.

کرملین: مسکو تغییری در اجرای پروژه نورد استریم 2 ایجاد نخواهد کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین امروز (پنجشنبه) اعلام نمود که مسکو هرگونه تحریم علیه پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 را یک رقابت غیرمنصفانه و نقض قوانین بین الملل می داند.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، سخنگوی کرملین همچنین توضیح داد که روسیه در برنامه و طرح های خود برای اجرای پروژه نورد استریم هیچ گونه تغییری ایجاد ننموده است.

وی در این خصوص شرح داد: رویکرد ما در قبال هرگونه تحریم معین است. این رویکرد تغییری ننموده است. (رویکرد) کاملاً منفی است.

اظهارات این دیپلمات روس در شرایطی مطرح شده است که پیشتر، ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان در گفت وگو با روزنامه آلمانی هندلزبلات تصریح نموده بود که کنگره آمریکا قادر به وضع تحریم های جدید علیه نورد استریم 2 برای متوقف کردن این پروژه است.

وی توضیح داد که اتحادیه اروپا بیش از حد به گاز روسیه وابسته است و بعضی کشورهای اروپایی و اوکراین خواستار توقف این طرح هستند.

نورد استریم 2 یک پروژه مشترک میان شرکت گازپروم روسیه و پنج شرکت اروپایی است و این خط لوله قرار است 1.942 تریلیون فوت مکعب گاز را در سال از روسیه و به وسیله آب های منطقه ای یا مناطق انحصاری مالی دانمارک، فنلاند، آلمان، روسیه و سوئد به آلمان منتقل کند.

با اینحال، آمریکا کوشش می نماید تا به هرقیمتی از پروژه گازی نورد استریم 2 جلوگیری کند و به همراه بعضی کشورهای اروپایی مدعی است که این پروژه اهرمی را برای مسکو در اتحادیه اروپا به وجود می آورد و به همین دلیل، در سال 2019، تحریم هایی را علیه شرکت هایی وضع کرد که در این پروژه مشارکت داشتند.

تحریم های آمریکا، واکنش اتحادیه اروپا را به همراه داشت و اینگونه اقدامات واشنگتن را دخالت در حاکمیت ملی و منطقه ای خواندند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 321

به "کرملین: مسکو تغییری در اجرای پروژه نورد استریم 2 ایجاد نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: مسکو تغییری در اجرای پروژه نورد استریم 2 ایجاد نخواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید