چین: واشنگتن از خطوط قرمز عبور کند توافق تجاری در خطر قرار می گیرد

به گزارش مجله صادق ویلا، پکن به واشنگتن هشدار داد در صورتی که آمریکا از خطوط قرمز عبور کند توافق تجاری میان دو کشور با خطر روبرو خواهد شد.

چین: واشنگتن از خطوط قرمز عبور کند توافق تجاری در خطر قرار می گیرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، چین به آمریکا هشدار داد در صورتی که واشنگتن از خطوط قرمز این کشور عبور کند توافق تجاری میان دو کشور در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پس از حصول توافق تجاری مرحله نخست میان آمریکا و چین که قرار بود اساسی برای توافق تجاری فراگیر میان دو کشور باشد، روابط میان این پکن و واشنگتن با تنش هایی همراه شد.

آمریکا طی ماه های گذشته بار ها چین را به دلیل شیوع کرونا مورد انتقاد قرار داده است. شیوع این ویروس صدمات گسترده ای را به اقتصاد آمریکا وارد آورده است.

در این بحبوحه چین به تدریج هشدار به آمریکا را شروع و اعلام نموده که مرحله نخست توافق تجاری میان دو کشور که شامل محصولات کشاوری می گردد در صورتی که آمریکا از خطوط قرمز عبور کند، متوقف خواهد شد.

در میان موضوعاتی که برای پکن حساس است مداخله واشنگتن در اوضاع هنگ کنگ و روابط با تایوان است. آمریکا طی ماه های گذشته بار ها از اقدامات چین در هنگ کنگ انتقاد نموده و خواهان آزادی عمل بیشتر هنگ کنگ شده است. قانونگذاران آمریکایی حتی طرحی را تصویب کردند که تحریم هایی را علیه افراد و شرکت هایی اعمال می نماید که به کوشش های پکن برای اعمال محدودیت در خودمختاری هنگ کنگ یاری می نماید.

همچنین واشنگتن همچنان روابط نزدیک خود با تایوان را حفظ نموده است. چین معتقد است که تایوان همچنان بخشی از خاک این کشور به شمار می آید، اما در حال حاضر بر آن کنترلی ندارد. آمریکا در حال مذاکره با تایوان درباره یک قرارداد فروش تسلیحات بوده و در حال فشار به پکن برای اجازه دادن به تایوان برای حضور در نهاد های بین المللی به عنوان کشوری مستقل است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 389

به "چین: واشنگتن از خطوط قرمز عبور کند توافق تجاری در خطر قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: واشنگتن از خطوط قرمز عبور کند توافق تجاری در خطر قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید