پیش بینی بورس 16 شهریور ، گروه های کوچک پیشتازان بازار

به گزارش مجله صادق ویلا، به گزارش خبرنگاران، امروز بازار سهام با فرایندی مثبت به سرانجام رسید. همچنین بیشتر نمادهای شاخص ساز و کوچک بازار هم در فرایندی تعادلی قرار گرفتند. فرایند بازار فردا به نظر کارشناسان بازار سرمایه چگونه است؟

پیش بینی بورس 16 شهریور ، گروه های کوچک پیشتازان بازار

نیما میرزایی، کارشناس بازار سرمایه درباره فرایند بازار فردا به خبرنگاران گفت: بازار کماکان با فرایند نوسانی که برای این هفته پیش بینی کرده بودیم ادامه راستا خواهد و در انتهای بازار فردا با اتمام فروش های مورد نیاز برخی از معامله گران برای عرضه اولیه، نشانه هایی از بهبود معاملات به نفع خریداران مشهود می شود.

وی همچنین افزود: در سهام شاخص ساز و به طور خاص گروه های دلاری بازار، با توجه به انتظارات کاهشی (هرچند اندک) ،کماکان استقبال پایداری از طریق معامله گران صورت نمی گیرد. گروه پالایشی البته با حمایت های دولتی شرایط نسبی با ثبات تری دارد.

میرزایی در بخش دیگری گفت: همچنین انتظار می رود استقبال بازار کماکان به سمت گروه های کوچک و تورمی باشد که از آن جمله می توان به گروه های دارویی، غذایی و زراعت اشاره نمود. همچنین بازی بزرگان پس از شکست مقاومت 1600 آغاز خواهد شد.

روز گذشته مهران فتحی، کارشناس بازار سرمایه هم درباره فرایند شاخص بورس گفت: شاخص کل بورس در حال حاضر به نقطه مقاومتی خود رسیده و اصلاح در آن دور از انتظار نبوده است. به طور کلی تا انتها این ماه رشد خاصی در بازار نداریم و گروه هایی که به نظر می رسد فرایند بهتری را در این فرایند اصلاحی دشته باشند سهم های کامودیتی محور و پتروشیمی ها هستند.

اما امروز با فرایند مثبت بازار ، انتظار می رود تا روزهای آینده هم فرایند بازار مثبت باشد و فشار عرضه ها کمتر. اما گمانه های مختلفی زده شده است مبنی بر اینکه ممکن است در روز قبل از آغاز عرضه اولیه هفته جاری بورس با فشار فروش روبرو شود.

احسان بیگی، کارشناس بازار سرمایه در این باره معتقد است: معمولا در روزهای قبل از عرضه اولیه، برای فراهم کردن نقدینگی مورد نیاز برای خرید عرضه نو، بازار با فشار فروش روبرو می شده است. اما به واسطه ریزش شاخص کل بورس در سال گذشته و خروج بسیاری از حقیقی ها از بازار، فشار فروشی مثل گذشته را در بازار تجربه نخواهیم کرد.

آخرین پیش بینی های بازار سهام را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش بینی بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1095

به "پیش بینی بورس 16 شهریور ، گروه های کوچک پیشتازان بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بورس 16 شهریور ، گروه های کوچک پیشتازان بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید