واشنگتن از بازگشت متقابل به برجام استقبال می نماید

به گزارش مجله صادق ویلا، به گزارش خبرنگاران، جالینا پورتر معاون سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده شامگاه چهارشنبه (به وقت واشنگتن) در یک نشست خبری به پرسش های خبرنگاران در خصوص ایران و گفتگوهای وین پاسخ داد.

واشنگتن از بازگشت متقابل به برجام استقبال می نماید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

پورتر در این جلسه پرسش و پاسخ با اشاره به اینکه هیأت نمایندگی ایالات متحده به ریاست راب اقتصادی فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در حال آنالیز و کشف رویکردهای ملموس در زمینه گام هایی است که ایران و ایالات متحده برای بازگشت متقابل به برجام ضروری است بردارند، گفت که هیأت نمایندگی ایالات متحده در هفته جاری برای دور بعدی مذاکرات وین به پایتخت اتریش بازمی شود.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا موضوع تبادل زندانیان میان ایران و واشنگتن بخشی از گفتگوها با تهران بر سر بازگشت به برجام است یا خیر، گفت که او در مقامی نیست که در این مورد جزئیات دقیقی ارائه دهد. با این حال پورتر تأکید کرد که دولت آمریکا از بازگشت متقابل به برجام استقبال می نماید.

جولیانا پورتر همچنین در خصوص مدت زمانی که دور بعدی گفتگوها به طول خواهد انجامید، و اینکه آیا این آخرین دور گفتگوها پیش از انقضای توافقنامه پادمانی میان آژانس انرژی اتمی و ایران در ماه می خواهد بود، گفت که دولت ایالات متحده در حال حاضر هیچ برنامه زمانی مشخصی برای این موضوع در دست ندارد.

در این نشست، یک خبرنگار از این مقام وزارت خارجه آمریکا پرسید در صورتی که دو طرف یا کمیسیون مشترک در نهایت این موضوع را حل و فصل نمایند و دو کشور ایران و آمریکا به پایبندی به برجام بازگردند، آیا تیم مذاکره نماینده ایالات متحده رویکرد یا طرحی برای پس از آن در دست دارد تا ایران بتواند منافع حاصل از لغو تحریم ها را کسب کند یا خیر، به ویژه اینکه در دولت اوباما وزیر خارجه وقت آمریکا و بسیاری از مقامات خزانه داری این کشور مجبور بودند با سفر به نقاط مختلف دنیا به کشورها، بانک ها و نهادهای اقتصادی مختلف اطمینان خاطر دهند.

پورتر در پاسخ به این پرسش با اشاره به حصول بعضی پیشرفت ها در زمینه لغو تحریم ها گفت که هیأت نمایندگی ایالات متحده امور را با سرعتی متناسب با موضوعات مهم و مطرح شده در این مذاکرات پیش خواهد برد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 944

به "واشنگتن از بازگشت متقابل به برجام استقبال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن از بازگشت متقابل به برجام استقبال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید