نصب دستگاه خوددریافت پسماند خشک در فروشگاه های شهروند و میادین میوه و تره بار

به گزارش مجله صادق ویلا، در نشست مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با مدیران عامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار و فروشگاه های شهروند بر ضرورت جانمایی دستگاه های RVM (دستگاه خوددریافت پسماند خشک) در مراکز تحت پوشش آن ها توافق شد.

نصب دستگاه خوددریافت پسماند خشک در فروشگاه های شهروند و میادین میوه و تره بار

به گزارش مجله صادق ویلا، صدرالدین علیپور در این نشست با اشاره به تاکید ویژه مدیریت شهری و شهردار تهران بر اجرای طرح کاپ گفت: در راستای اجرای گام دوم طرح مذکور قرار شد تا با جمع آوری مخازن فعلی، راهکارهای دیگری مانند نصب مخازن سه گانه و RVM ها (دستگاه خوددریافت پسماند خشک) اجرایی گردد.

وی با بیان اینکه برای اجرای فاز اول از گام دوم طرح کاپ تعدادی دستگاه RVM توسط سازمان مدیریت پسماند خریداری شده است، اضافه نمود: به دلیل حضور انبوه مردم در فروشگاه های شهروند و میادین میوه و تره بار، تصمیم گرفتیم نصب دستگاه ها را از این مراکز شروع کنیم تا تعداد قابل توجهی از شهروندان با اجرای این شیوه از طرح آشنا شوند.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران؛ دستگاه های RVM فراوری داخل و از سوی شرکتی دانش بنیان طراحی و ساخته شده است.

علیپور در ادامه گفت: این شیوه جمع آوری، یکی از روش های مدرن دفع پسماندهای خشک ارزشمنداست که تجربه به کارگیری آن در کشورهای دیگر کارآیی بسیار خوب این روش را نشان می دهد.

براساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند، وی تاکید نمود: این دستگاه ها در ازای دریافت پسماند قابل بازیافت مانند ظروف پت، قوطی های فلزی، کاغذ و مقوا و ... مشوق هایی به صورت حواله خرید به شهروندان ارائه می دهد که این حواله ها در فروشگاه های شهروند و میادین میوه و تره بار، در هنگام خرید به فروشندگان تحویل داده می گردد که هزینه آن توسط سازمان مدیریت پسماند پرداخت خواهدشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 285

به "نصب دستگاه خوددریافت پسماند خشک در فروشگاه های شهروند و میادین میوه و تره بار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب دستگاه خوددریافت پسماند خشک در فروشگاه های شهروند و میادین میوه و تره بار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید