مشکل کشور تولید نیست، توزیع است

به گزارش مجله صادق ویلا، دهمین پیش نشست همایش نظام مسائل اولویت دار کشور با موضوع نظام مسائل اولویت دار کشور مبتنی بر سیاست های کلی نظام در عرصه اقتصادی با سخنرانی احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیری مهدی مقدسی مدیر کل حقوقی مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام برگزار گشت.

مشکل کشور تولید نیست، توزیع است

توکلی در جمع شرکت کنندگان در دهمین پیش نشست همایش نظام مسائل اولویت دار کشور گفت: اگر سیاست ها اجرا شده باشد و وضع کشور اینگونه باشد، پس سیاست ها به چه کار می آید؟ اگر به سیاست ها عمل شده باشد نباید وضع اینگونه باشد. پس معلوم می شود که یک جایی از کار مشکل دارد.

وی اضافه نمود: ما در 39 حوزه 750 سیاست کلی داریم. که این مقدار از سیاست های کلی زیاد است. وقتی 750 سیاست کلی داشته باشیم، نمی توان نظارت کرد.

توکلی در ادامه تاکید کردند: سیاست های کلی باید تعدادش کم باشد، در حوزه های مادری باشد، باید معطوف به امور مهم باشد، نباید پخش شود چون ناکارآمد می شود. 4 یا 5 موضوع مهم مثل انتخابات مجلس، بودجه و فساد اقتصادی و … باید انتخاب شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در مجمع تشخیص مصلحت نظام آسیب شناسی در رابطه با سیاست های کلی اجرا شده است مطرح نمود: رهبر انقلاب در حکمشان صریحاً بازنگری در سیاست های کلی را فرمودند. در سیاست ها باید بازنگری کنیم، بعضی از سیاست ها موضوعیتشان از بین رفته است و بعضی ها غلط بودنشان ثابت شده است.

احمد توکلی در اشاره به ارزیابی اولویت های اقتصادی کشور مبتنی بر سیاست های کلی مطرح نمود: اولویت اول مسئله توزیع است، مشکل ما تولید نیست، توزیع است. چون سیستم توزیع جلوی تولید را می گیرد. مسئله دوم بحث بودجه است. بودجه، اولویت های دولتی است که لباس رقم پوشیده است، بی انضباطی در بودجه یکی از عوامل فساد در کشور است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 761

به "مشکل کشور تولید نیست، توزیع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل کشور تولید نیست، توزیع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید