قیمت مرغ ارزان می گردد؟

به گزارش مجله صادق ویلا، تهران (پانا) - هیات وزیران روزهای گذشته واردات 120 هزار تن گوشت مرغ به کشور را با ارز 4200 تومانی تصویب کرد و سوال اینجاست که آیا واردات این میزان مرغ به کشور به کاهش قیمت ها یاری خواهد نمود؟

قیمت مرغ ارزان می گردد؟

به گزارش ایسنا، روزهای گذشته واردات 120 هزارتن مرغ به کشور با ارز ترجیحی توسط هیات وزیران مصوب شد. در متن این تصویب نامه هیات وزیران آمده است که به منظور ترمیم ذخائر راهبردی و تنظیم بازار گوشت سفید کشور به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داده می گردد تا به وسیله شرکت های مباشر دولتی و غیردولتی 120 هزار تن گوشت مرغ با استفاده از ارز ترجیحی (42.000 ریالی) از سرجمع اعتبارات ارز ترجیحی متعلق به وزارت جهاد کشاورزی خریداری و وارد کشور کند.

در اسفندماه سال گذشته نیز با افزایش قیمت مرغ، هیات دولت به منظور ترمیم ذخایر راهبردی گوشت سفید کشور و با هدف تنظیم بازار و حمایت از مصرف کنندگان، به شرکت پشتیبانی امور دام کشور اجازه داد تا 50 هزار تُن گوشت مرغ را با استفاده از ارز ترجیحی (4200 تومانی) خریداری و وارد کشور کند.

حال باید دید با این میزان واردات مرغ به کشور آیا بازار مرغ در روزها یا ماه های آینده به ثبات خواهد رسید و قیمت ها کاهش می یابد؟

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 984

به "قیمت مرغ ارزان می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مرغ ارزان می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید