فارس من، دانشجویان در روزهای تعطیلی دانشگاه، ملزم به پرداخت اجاره خوابگاه نیستند

به گزارش مجله صادق ویلا، بعضی کاربران فارس با توجه به عدم سکونت در خوابگاه های دانشجویی در ترم جاری به دلیل شیوع کرونا، خواهان کاهش حداقل 50 درصد اجاره بهای خوابگاه شده اند، پیگیری خبرنگار نشان می دهد که اساسا دانشجویان در روزهای تعطیلی دانشگاه، ملزم به پرداخت اجاره خوابگاه نیستند.

فارس من، دانشجویان در روزهای تعطیلی دانشگاه، ملزم به پرداخت اجاره خوابگاه نیستند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، بعضی کاربران فارس با ثبت سوژه در سامانه فارس من خواهان کاهش هزینه خوابگاه های دانشجویی برای ترم جاری شده اند.

این کاربران نوشته اند: با توجه به عدم سکونت در خوابگاه های دانشجویی در ترم جاری به دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا، باید اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی برای ترم جاری حداقل 50 درصد کاهش یابد.

دانشجویان در روزهای تعطیلی دانشگاه، ملزم به پرداخت اجاره خوابگاه نیستند

در پیگیری خبرنگار از شرایط اجاره خوابگاه های دانشجویی در نیم امسال، ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: براساس بخشنامه صندوق رفاه دانشجویان مقرر شده که دریافت اجاره خوابگاه از دانشجویان خوابگاهی بسته به مدت سکونت آنان در خوابگاه باشد و به این معنی که دانشجویان خوابگاهی بابت روزهایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا دانشگاه تعطیل بود، ملزم به پرداخت اجاره خوابگاه نیستند.

به این ترتیب هزینه اقامت دانشجویان خوابگاه های زیر نظر صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، در این مدت توسط این صندوق پرداخت خواهد شد و دانشجویانی که اجاره بهای خوابگاه را پرداخت نموده اند به حساب بستانکاری ترم بعد آنها واریز می گردد.

سعید حبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران در این باره به خبرنگار، گفت: از 4 اسفند که دانشگاه ها تعطیل شده تا به امروز دانشجویان اجاره ای بابت خوابگاه نمی پردازند. اجاره خوابگاه ها به حساب صندوق رفاه واریز می گردد و اگر دانشجو این ترم فارغ التحصیل گردد وجوه پرداختی به وی عودت داده می گردد و اگر همچنان دانشجو باشد بابت وجوه پرداختی برای ترم بعدی بستانکار خواهد شد.

عماد فاطمی زاده معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف هم در این باره به خبرنگار، گفت: دانشگاه درباره اجاره خوابگاه ها تابع نظر صندوق رفاه دانشجویان است. با توجه به بخشنامه صندوق رفاه دانشجویان، دریافت اجاره بها از دانشجویان ساکن در خوابگاه به نسبت مدت حضور در خوابگاه محاسبه و اخذ خواهد شد که مبلغ پرداختی بابت خوابگاه به حساب دانشجویان لحاظ خواهد شد.

ویدئوی زیر را ببینید:

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 346

به "فارس من، دانشجویان در روزهای تعطیلی دانشگاه، ملزم به پرداخت اجاره خوابگاه نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، دانشجویان در روزهای تعطیلی دانشگاه، ملزم به پرداخت اجاره خوابگاه نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید