رونمایی از پیشرفته ترین دستگاه توموتراپی دنیا در بیمارستان امام حسین

به گزارش مجله صادق ویلا، همزمان با ایام دهه فجر از پیشرفته ترین دستگاه توموتراپی X9 دربیمارستان امام حسین تهران رونمایی شد.

رونمایی از پیشرفته ترین دستگاه توموتراپی دنیا در بیمارستان امام حسین

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، همزمان با ایام دهه فجر از پیشرفته ترین دستگاه توموتراپی X9 دربیمارستان امام حسین تهران رونمایی شد.

صبح امروز و همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، آیین بهره برداری از پیشرفته ترین دستگاه توموتراپی X9 با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی امام حسین با حضور سرپرست ستاد اجرایی و وزیر بهداشت برگزار گردید.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام با بیان این که این دستگاه یکی از پیشرفته ترین دستگاه های پرتودرمانی دنیا است که به وسیله ستاد اجرایی خریداری و در مرکز درمانی امام حسین راه اندازی شده گفت: این دستگاه می تواند جایگزین جراحی های بسیار پیچیده و پرعارضه به خصوص در نواحی مهم بدن مانند مغز، ریه، کبد و... باشد و یاری فراوانی به درمان بیماران مبتلا به سرطان می نماید.

عارف نوروزی اضافه نمود: با توجه به احتیاج بیماران، این دستگاه پیشرفته با همت ستاد اجرایی فرمان امام و یاری وزارت بهداشت خریداری شد؛ هزینه های مربوط به تأمین این دستگاه رقمی معادل 27 میلیارد تومان بوده که 50 درصد آن به وسیله ستاد اجرایی فرمان امام تأمین شده است.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام یک بیمارستان پیشرفته برای بیماران سرطانی و صعب العلاج را نیز در منطقه 22 تهران طراحی و ساخته که به زودی به بهره برداری خواهد رسید که این اتفاق میتواند یاری بزرگی برای مردم و جامعه پزشکی کشورمان باشد.

وزیر بهداشت نیز در حاشیه این مراسم گفت: در طرح عدالت و تعالی نظام سلامت که برنامه وزارت بهداشت در دولت سیزدهم است؛ برنامه داریم که تمام تکنولوژی های پیشرفته دنیا در درمان بیماری ها را در تمام نقاط کشور مستقر کنیم و خوشحالیم که این دستگاه که پیشرفته است و می تواند تومور های پیشرفته بدن را بدون عوارض شایع درمان کند با همت ستاد اجرایی فرمان امام در بیمارستان امام حسین مستقر شده که ازاین بابت از مسئولان ستاد اجرایی که همیشه دراین سال ها بازوی قدرتمند وزارت بهداشت و جامعه سلامت کشور بوده اند قدردانی میکنم.

به گفته بهرام عین اللهی، این مرکز درمانی دولتی است و ارائه خدمات در آن تحت پوشش بیمه است.

عین اللهی گفت: در طرح عدالت در پی آن هستیم که با یاری سازمان های دیگر مانند ستاد اجرایی فرمان امام دستگاه های مورداحتیاج بیماران را تأمین کنیم.

لازم به ذکر است در این مراسم سایر پروژه های درمانی بیمارستان امام حسین شامل ساخت کلینیک بیمارستان به مساحت 17 هزار متر مربع و دومین بخش سی تی اسکن بیمارستان افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1384

به "رونمایی از پیشرفته ترین دستگاه توموتراپی دنیا در بیمارستان امام حسین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از پیشرفته ترین دستگاه توموتراپی دنیا در بیمارستان امام حسین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید