دانشگاه ها صاحب سامانه جامع آموزش مجازی می شوند

به گزارش مجله صادق ویلا، وزیر علوم از راه اندازی سامانه جامع آموزش مجازی در دانشگاه های کشور تا شروع سال تحصیلی جدید خبر داد.

دانشگاه ها صاحب سامانه جامع آموزش مجازی می شوند

دکتر منصور غلامی در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: این سامانه بسیار قوی تر و گسترده تر از سامانه آموزش و پرورش(شاد) خواهد بود، امیدواریم بتوانیم تا شروع سال تحصیلی جدید از این سامانه رونمایی کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور هیچ گاه تعطیل نشدند و با وجود توقف برگزاری کلاس های درس به صورت حضوری، فعالیت ها به صورت فعال ادامه دارد، تاکید کرد: گزارش ها از فرایند بسیار خوب برگزاری کلاس های درس به صورت الکترونیک در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور حکایت دارند که باید این مهم به شکلی مطلوب تر تداوم یابد.

وزیر علوم خاطر نشان کرد: امروز فرصتی را به دست آورده ایم تا بتوانیم زیرساخت های لازم برای آموزش مجازی را به طور کامل فراهم کنیم؛ لذا باید به سمت تقویت زیرساخت ها مبتنی بر یک برنامه علمی و جامع و دقیق پیش برویم.

دکتر غلامی افزود: خوشبختانه در ترم جاری علی رغم عدم آمادگی قبلی، دانشگاه های ما توانستند از طریق آموزش های مجازی آموزش دانشجویان خود را پیش ببرند و به جز واحدهای علمی آموزش سایر درس ها به خوبی پیش می رود برخی از دانشگاه های ما حتی آماده برگزاری امتحان به صورت حضوری نیز هستند.

وزیر علوم در خاتمه تاکید کرد: برای ترم تحصیلی آینده در صورت رفع بیماری کرونا، شرایط کلاس های دانشگاه ها به روال عادی باز خواهد گشت و آموزش های ما حضوری برگزار می شوند اما اگر ستاد ملی مقابله با کرونا شهریورماه اعلام کند احیانا در مناطق یا استان هایی برای حضور دانشجویان در دانشگاه ها احتیاط لازم است ما ظرفیت های آموزش مجازی را همچنان تقویت می کنیم و کلاس ها به همین روال فعلی ادامه خواهد یافت اما تاخیری در برگزاری این کلاس ها ایجاد نمی شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 371

به "دانشگاه ها صاحب سامانه جامع آموزش مجازی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه ها صاحب سامانه جامع آموزش مجازی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید