معین نحوه آموزش در هر مدرسه با تهیه اطلس آموزشی

به گزارش مجله صادق ویلا، معاون وزیر آموزش و پرورش از تأمین 500 میلیارد تومان اعتبار، برای خرید تجهیزات آموزشی در بودجه امسال، اطلاع داد.

معین نحوه آموزش در هر مدرسه با تهیه اطلس آموزشی

به گزارش خبرنگاران، سیدجواد حسینی، با بیان این که در دوران کرونا مدارس تعطیل شد؛ اما آموزش تعطیل نشد، گفت: در دوران شیوع کرونا، اطلس آموزشی با هدف ارائه شیوه های مختلف آموزشی، برای هر مدرسه تدوین شد و استفاده از فضای مجازی، ارائه درس نامه و آموزش های تلویزیونی در دستور کار نهاده شد.

وی اضافه نمود: 72درصد از دانش آموزان سال گذشته از بستر فضای مجازی و شبکه شاد، آموزش ها را پیگیری کردند و شبکه شاد اصلی ترین رکن آموزش در ایام کرونا بود.

حسینی با بیان این که سال گذشته 3میلیون دانش آموز از دسترسی به شبکه شاد محروم بودند؛ گفت: پیگیری تأمین 2 میلیون تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار ادامه دارد و استفاده از ظرفیت 700هزار کامپیوتر مازاد، در مدارس و حمایت های اقتصادی خیرین در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: در بودجه امسال هم 500میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات آموزشی، دیده شده است و تأمین یک میلیون تبلت هم با استانداران تمامی استان ها تفاهم شده است.

حسینی با اشاره به تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش با وزارت ارتباطات، گفت: به وسیله تفاهم با وزارت ارتباطات شهرها و روستاهای زیر 20 هزار نفر جمعیت به اینترنت و شبکه اطلاعات، متصل خواهند شد که تا به امروز 40هزار روستا از اینترنت بهره مند شده اند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان این که همه دانش آموزان استثنایی وسایل ارتباطی هوشمند دارند، گفت: سال گذشته به بیش از 30هزار دانش آموز با نیازهای ویژه که وسایل هوشمند ارتباطی نداشتند، تبلت اهدا شد.

وی با بیان این که شروع مهر امسال با آموزش های مجازی خواهد بود،گفت: به تدریج و بر اساس شرایط هر مدرسه آموزش های حضوری به ویژه در مدارس کم جمعیت و روستایی شروع خواهد شد.

حسینی گفت: در حوزه آموزش و پرورش استثنایی هم رویکرد بازگشایی تدریجی مدارس با حفظ سلامت دانش آموزان است و در این میان قانع کردن سازی والدین و دانش آموزان در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: شاد مهم ترین محور شروع مهر است و مانند سنوات گذشته مدارس و دانش آموزان از شاد استفاده خواهند کرد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، توضیح داد: تا به امروز 12نوع مناسب سازی برای استفاده دانش آموزان استثنایی از شاد صورت گرفته است و با رونمایی از نسخه تازه شاد مناسب سازی های بیشتری هم به این شبکه اضافه نموده خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حسینی یکی از آسیب های کرونا را بازماندگی از تحصیل دانش آموزان دانست و گفت: کرونا موجب شده تعدادی از دانش آموزان استثنایی از تحصیل بازبمانند و تمام کوشش این است که این دانش آموزان در سال تحصیل تازه به سپهر آموزشی برگردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1105

به "معین نحوه آموزش در هر مدرسه با تهیه اطلس آموزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین نحوه آموزش در هر مدرسه با تهیه اطلس آموزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید