تمهیدات دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای برگزاری امتحانات حضوری، 100 درصد آموزش دانشگاه به صورت مجازی

به گزارش مجله صادق ویلا، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به تمهیدات این دانشگاه برای برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم گفت: تمامی پروتکل های بهداشتی برای برگزاری امتحانات حضوری این دانشگاه اجرا خواهد شد.

تمهیدات دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای برگزاری امتحانات حضوری، 100 درصد آموزش دانشگاه به صورت مجازی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام آمادگی کرده و به طور قطع امتحانات این دانشگاه به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به این تصمیم چند جلسه با هیات رئیسه و شورای دانشگاه برگزار گشت و در نهایت تصمیم به برگزاری حضوری امتحانات شد.

امتحانات مجازی کیفیت لازم را ندارد

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این دانشگاه نمی تواند امتحانات را مجازی برگزار کند، تاکید کرد: در جهان نیز مطرح می شود که امتحانات مجازی و غیرحضوری کیفیت لازم را ندارد.

معتمدی ادامه داد: ارزیابی دارای یک استاندارد است بنابراین تفاوت میان دانشگاه های معتبر و غیر معتبر در استاندارد امتحانات و ارزیابی است.

تاکید داریم امتحانات به صورت حضوری برگزار شود

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: در فرایند برگزاری امتحانات تاکیدات ستاد کرونا به صورت کامل رعایت خواهد شد که در این راستا دانشگاه با تراکم کمتر بازگشایی می شود.

معتمدی اضافه کرد: باتوجه به اینکه بسکمک از دانشجویان این دانشگاه از دیگر شهرهای کشور می آیند بنابراین خوابگاه ها باید باز شود اما در شرایط فعلی و برای جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا تراکم در خوابگاه ها به حداقل و کمتر از 50 درصد ظرفیت خود می رسد و پروتکل های بهداشتی خیلی قوی اجرا خواهد شد.

وی گفت: دو مقطع تحصیلات تکمیلی و کارشناسی از یکدیگر جدا شده تا از این طریق تراکم در خوابگاه و کلاس های برگزاری امتحانات رعایت شود.

کاهش تراکم اتاق های خوابگاهی در زمان برگزاری امتحانات

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: کاهش تراکم در خوابگاه ها و در داخل دانشگاه به تنهایی کفایت نمی کند بلکه مهم از همه اقدامات رعایت بهداشت فردی توسط دانشجویان است.

دکتر معتمدی ادامه داد: حتما از دانشجویان درخواست داریم که مسئله شیوع بیماری کرونا را بسیار جدی گیرند و اصول بهداشتی را رعایت کنند.

وی گفت: همچنین یکی از بحث هایی که وجود دارد استفاده از ظرفیت پردیس های استانی دانشگاه است که امتحانات در آن پردیس ها نیز برگزار شود تا دانشجویان در پردیس مرکزی دانشگاه تجمع نداشته باشند حتی این احتمال وجود دارد که شرایط امتحان حضوری دانشجویان را در مرکز برخی استان های بزرگ فراهم کنیم.

دکتر معتمدی گفت: هر چند مجموعه اقدام ها برای دانشگاه هزینه بالایی دارد اما دانشجویان و خانواده ها بدانند که بیش از آنها نگران سلامت دانشجویان هستیم حتما شرایط استاندارد را برای برگزاری امتحانات تامین خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: با فرایند کاهشی بیماری کرونا و تدابیری که اندیشیده شد احتمالا امتحانات این دانشگاه از 7 تیرماه برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطرح نمود: دانشگاه از 17 خردادماه فعالتر خواهد شد و در این راستا پروژه های تحقیقاتی، پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری نیز با شتاب بیشتری دنبال می شود.

دکتر معتمدی ادامه داد: باتوجه به اینکه کلاس های دانشگاه به صورت مجازی دنبال می شود و رو به اتمام است نیازی به برگزاری کلاس های حضوری نیست.

وی اضافه کرد: در صورتی که شرایط محیا باشد از 17 خردادماه اساتید در دانشگاه حضور بیشتری خواهند داشت و دانشجو اگر سوالی دارد می تواند در دانشگاه حاضر شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: سلف و خوابگاه های دانشگاه تا 7 تیرماه که زمان برگزاری امتحانات است تعطیل خواهد بود البته برنامه داریم یک هفته قبل از امتحانات خوابگاه ها را باز کنیم که دانشجویان اگر سوالی از اساتید دارند بتوانند به صورت حضوری در دانشگاه حاضر شوند اما هنوز این موضوع نهایی نشده است.

معتمدی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گذشته تجربه برگزاری دوره های مجازی را داشته است، گفت: زمانی این دانشگاه 3 هزار و 500 دانشجوی مجازی داشت که بیشترین تعداد دانشجویان مجازی را به خود اختصاص داده بود.

وی مطرح نمود: بعد از مدتی که سیاست های وزارت علوم و دانشگاه تغییر کرد تعداد دانشجویان مجازی این دانشگاه کاهش پیدا کرد و تقریبا به صفر رسید اما زیرساخت های لازم برای برگزاری این دوره ها در دانشگاه وجود داشت.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: با شیوع کرونا آموزش الکترونیک در دانشگاه آغاز شد که برای این موضوع زیرساخت های لازم در اسفند و فروردین ماه تقویت شد و پهنای باند دانشگاه نیز افزایش یافت.

100 درصد آموزش دانشگاه به صورت مجازی

معتمدی با بیان اینکه قبل در اسفندماه سال گذشته برگزاری کلاس های مجازی در دانشگاه اجباری نبود، تاکید کرد: پس از تعطیلات نوروز این نوع آموزش در دانشگاه اجباری شد و درحال حاضر 100 درصد کلاس های درسی این دانشگاه به صورت مجازی برگزار می شود.

وی مطرح نمود: برای دستیابی به این موضوع کمک هایی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت علوم دریافت کردیم و تجربیات خود را به دیگر دانشگاه های کشور نیز ارائه دادیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این راستا دوره های آموزشی برای اساتید برگزار گشت و دانشجویان و پرسنل ذی ربط به خوبی همکاری کردند.

معتمدی تاکید کرد: 90 درصد دانشگاه های جهان همین مسیری که ما رفتیم را طی کردند و نباید در آینده نیز این تجربه را کنار بگذاریم وباید در کنار آموزش حضوری به آموزش مجازی نیز توجه داشته باشیم.

وی گفت: دانشگاه مسئله ای از نظر زیرساخت برای دوره های مجازی ندارد اما باید قبول کنیم که آموزش مجازی کیفیت آموزش روزانه را نخواهد داشت. بلکه ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی می تواند کیفیت مناسبی را عرضه نماید.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 345

به "تمهیدات دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای برگزاری امتحانات حضوری، 100 درصد آموزش دانشگاه به صورت مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای برگزاری امتحانات حضوری، 100 درصد آموزش دانشگاه به صورت مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید