جانسون بالاخره کرونا را جدی گرفت

به گزارش مجله صادق ویلا، ایسنا نوشت: نخست وزیر انگلیس از برقراری شرایط ویژه آمد و شد در کشورش خبر داد. او گفت: همه باید در خانه بمانند. تجمع بیش از دو نفر ممنوع است و پلیس بر مقررات جدید نظارت خواهد کرد.

جانسون بالاخره کرونا را جدی گرفت

به گزارش بی بی سی، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس که دوشنبه شب، 23 مارس، در نطقی تلویزیونی با مردم کشورش صحبت می کرد گفته این شرایط را برای سه هفته آینده به اجرا خواهد گذاشت.

او تاکید کرد که چنانچه نتوان فرایند شیوع ویروس کرونا را آهسته کرد هیچ نظام بهداشتی در جهان قادر به جوابگویی به نیاز فوری اپیدمی کووید-19 نخواهد بود.

نخست وزیر بریتانیا موارد زیر را از تصمیمات جدید دولت خود برای مقابله با شیوع پرشتاب ویروس کرونا 2019 در کشورش اعلام کرد و گفت این تصمیمات بلافاصله به اجرا گذاشته خواهند شد.

از دوشنبه 23 مارس، مردم انگلیس تنها برای موارد بسیار کمی چون خرید آذوقه ضروری یا ورزش و پیاده روی روزانه اجازه خروج از منازل خود را خواهند داشت یا تنها برای امور پزشکی و درمانی. افرادی که برای انجام کار و وظایف خود به طور کاملا ضروری نیاز به خروج از خانه و سفر دارند هم از این مقررات مستثنی شده اند.

او همه مردم انگلیس خواست که در خانه بمانند و از دیدار دوستان و حتی فامیل خود چنانچه در زیر یک سقف زندگی نمی کنند، پرهیز کنند.

او گفت: برای خرید از خانه بیرون آمدن تنها برای تهیه اقلام ضروری و دارو مجاز است و به همگان توصیه می شود که میزان خرید خود را هم به حداقل ضروری محدود کنند.

به گفته نخست وزیر انگلیس، پلیس این کشور موظف به اجرای این مقررات خواهد بود و علاوه بر جریمه، تجمع های بیش از دو نفر را بر هم خواهد زد.

تمامی مغازه های غیرضروری چون بوتیک و البسه فروشی ها، لوازم الکترونیکی و مشابه آن باید تعطیل شوند.

کتابخانه ها، پارک های بازی بچه ها، سالن های ورزشی سربسته و رو باز و تمامی اماکن مذهبی هم تعطیل می شوند.

همه تجمع های بیشتر از دو نفر ممنوع خواهد بود مگر آن دو نفر در یک خانه با هم زندگی می کنند.

تمامی مراسم ها، چون عروسی یا غسل تعمید بچه ها تعطیل می شود. اما مراسم خاکسپاری درگذشتگان ممنوع نیست.

پارک ها برای ورزش و پیاده روی روزانه افراد باز خواهد ماند اما هرگونه تجمعی در آنها ممنوع و متفرق خواهد شد.

بوریس جانسون گفته هیچ نخست وزیری دوست ندارد چنین مقرراتی را وضع کند اما برای پیشگیری از فاجعه بار شدن شیوع ویروس کرونا این اقدامات کاملا ضروری است و این که کابینه او اوضاع را به صورت دائمی تحت نظر و ارزیابی خواهد داشت و چنانچه تغییری در اوضاع به وجود آید ظرف یک هفته آینده ممکن است این مقررات تسهیل شود.

شرایط زندگی و آمد و شدهای روزانه در کشورهای غربی در حالی هر روز سخت تر می شود که در شرق، کشورهایی چون چین و کره جنوبی از موفقیت در کنترل ویروس کرونا گزارش داده و از تسهیل تدریجی قرنطینه ها و رفت و آمدهای شهری خبر می دهند.

310 310

همزمان سازمان جهانی بهداشت، روز دوشنبه از تشدید سرعت گسترش همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان ابراز نگرانی کرد.

بنا بر اعلام این سازمان، در حالی که 67 روز طول کشید تا تعداد مبتلایان شناسایی شده به 100 هزار نفر برسد اما دو برابر شدن این رقم فقط به 11 روز وقت نیاز داشت و تنها به چهار روز دیگر نیاز بود تا تعداد بیماران به 300 هزار نفر برسد.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 190

به "جانسون بالاخره کرونا را جدی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون بالاخره کرونا را جدی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید