تعداد فوتی های کرونا نسبت به مبتلایان در ایران بالاتر از نرخ جهانی است

به گزارش مجله صادق ویلا، خبرنگاران : رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با تأکید بر اینکه نسبت تعداد فوتی ها به مبتلایان در کشور ما در مقایسه با سایر نقاط جهان بیشتر است، گفت: در حال حاضر بیش از نیمی از تعداد فوتی های روزانه کرونا در کشور مربوط به تهران است.

تعداد فوتی های کرونا نسبت به مبتلایان در ایران بالاتر از نرخ جهانی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم؛ نشست ادواری شورای هماهنگی دبیران ستادهای مدیریت بحران مناطق با حضور رضا کرمی محمدی رئیس سازمان، اسماعیل سلیمی معاون آمادگی مقابله و پدافند غیرعامل، فاطمه صالح معاون هماهنگی و برنامه ریزی و دبیران ستادهای مدیریت بحران مناطق 22 گانه شهر تهران به صورت مجازی برگزار گشت.

کرمی محمدی در این جلسه با اشاره به هفته پدافند غیرعامل تأکید کرد: هدف فعالیت های سازمان بر این امر متمرکز است که جان، مال و سلامت مردم هر چه بیشتر تأمین شود .

وی با اشاره به اینکه مقابله با ویروس کرونا امری بسیار جدی است، مطرح کرد: در صورت جدی تلقی نکردن این بیماری بعید نیست که به زودی به یک فاجعه در سطح بینالملل تبدیل شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با تأکید بر اینکه نسبت تعداد فوتی ها به مبتلایان در کشور ما در مقایسه با سایر نقاط جهان بیشتر است، گفت: در حال حاضر بیش از نیمی از تعداد فوتی های روزانه کرونا در کشور مربوط به تهران است؛ در حالی که طی 8 ماه گذشته 33 هزار نفر از هموطنانمان را از دست داده ایم که طی جنگ تحمیلی سالانه 30 هزار نفر از هموطنانمان به درجه شهادت نائل می شدند.

کرمی محمدی، با تأکید بر اینکه ستادهای مقابله با کرونا در مناطق باید به صورت فعال تری عمل کنند، مطرح کرد: ستادها باید مصوبات ستاد ملی کرونا و نیز شهرداری را در این خصوص کاملاً رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه در تلاشیم بودجه مناطق از طریق سازمان و به شیوه متمرکز توزیع شود، گفت: در حال حاضر نیز بر تمام هزینه کردها نظارت داشته و با پیگیری هایی که انجام داده ایم ردیف های بودجه کاملاً در اختیار سازمان قرار گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه سامانه آموزش شهروندی شهر آماده زیرساختی بسیار کاربردی و گرانقدر برای شهروندان تهرانی است، اظهار کرد: دبیران ستادهای مدیریت بحران مناطق 22 گانه باید در گسترش و توسعه آن تلاش کنند.

کرمی محمدی در سرانجام با اشاره به لزوم همکاری استان های معین هنگام بحران تأکید کرد: باید مسئولیت، شرح وظایف و نحوه عملکرد استان های معین نهادینه و مستند شود تا هنگام بحران وظایف هر بخش کاملا معین باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 614

به "تعداد فوتی های کرونا نسبت به مبتلایان در ایران بالاتر از نرخ جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد فوتی های کرونا نسبت به مبتلایان در ایران بالاتر از نرخ جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید