تسهیلات قرض الحسنه برای 111 هزار راننده ، جزئیات 5 بسته حمایتی دولت از حمل و نقل جاده ای

به گزارش مجله صادق ویلا، معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به ارایه کارت های خرید اعتباری 1 و 2 میلیون تومانی برای رانندگان اتوبوس، مینی بوس و سواری بین شهری، گفت: برای تسهیلات قرض الحسنه 111 هزار راننده با وزارت تعاون مکاتبه شد.

تسهیلات قرض الحسنه برای 111 هزار راننده ، جزئیات 5 بسته حمایتی دولت از حمل و نقل جاده ای

به گزارش گروه مالی خبرنگاران مهران قربانی درباره بسته های حمایتی دولت از رانندگان و شرکت های حمل و نقل جاده ای در شرایط شیوع کرونا شرح داد: بسته های حمایتی ویژه کسب و کار های آسیب دیده مرتبط با حمل و نقل جاده ای در شرایط شیوع کرونا فعلا شامل 5 بسته است که 3 بسته آن نهایی شده و 2 بسته آن در آینده نزدیک نهایی می گردد.

* بسته اول: کاهش هزینه تهیه اسناد فعالیت حمل و نقل

وی شرح داد: بسته اول، بسته حمایتی شامل کاهش هزینه ناشی از تهیه اسناد فعالیت حمل و نقل همچون ایجاد امکان تمدید غیر حضوری کارت های هوشمند فعالیت راننده و تمدید مجوز فعالیت شرکت های حمل و نقلی است که توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اجرا شده است.

* بسته دوم: پرداخت بیمه بیکاری راننده و عوامل حوزه حمل و نقل تا اردیبهشت 99

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: دومین بسته، بسته پرداخت بیمه بیکاری برای اسفند ماه 98 تا اردیبهشت 99 است که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نظر گرفته و ابلاغ شده است و هر یک از راننده ها یا عوامل حوزه حمل و نقل می توانند وارد سامانه مورد نظر شده و موضوع بیمه بیکاری خود را آنجا اعلام نمایند.

* بسته سوم: کارت های خرید 1 و 2 میلیون تومانی با 3 ماه تنفس برای راننده های سرویسی

قربانی ادامه داد: سومین بسته، بسته حمایتی ارائه کارت های اعتباری خرید یک و 2 میلیون تومانی است که توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.

وی افزود: این بسته مربوط به اقشار آسیب پذیر فاقد درآمد ثابت از قبیل راننده های اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه بین شهری است.

قربانی بیان نمود: قرار است کارت خرید اعتباری یک میلیون تومانی برای خانواده های تا یک نفر و 2 میلیون تومانی برای خانوار های 2 نفره و بیش از 2 نفر باشد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای شرح داد: برای کسانی که درآمد ثابت ندارند و سرویسی حقوق می گیرند، نظیر راننده های سرویسی اتوبوس از آن منظر که 70 درصد سرویس ها به دلیل کاهش تقاضای سفر، کاهش یافته است، این راننده های سرویسی مشمول دریافت این تسهیلات می شوند که البته 12 درصد کارمزد دارد که 4 درصد آن سهم راننده و 8 درصد هم سهم دولت است و بازپرداخت 27 ماهه و 3 ماه تنفس دارد.

وی افزود: راننده ها می توانند در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وارد شوند و با ورود اطلاعات، معرفی آن ها به بانک ها انجام می گردد.

* بسته چهارم: یاری هزینه قرض الحسنه برای 111 هزار راننده

قربانی گفت: چهارمین موردی که جزو بسته های حمایتی است و در دست پیگیری است، یاری هزینه قرض الحسنه برای حدود 111 راننده حمل و نقل مسافری فعال در حوزه بین شهری است. در این راستا فهرست این راننده ها به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است و به محض نهایی شدن مراحل اجرایی اطلاع رسانی کامل انجام می گردد که راننده ها به چه طریق می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

* بسته پنجم: 800 میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت های حمل و نقل مسافر و مجتمع های خدماتی-رفاهی

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: همچنین بسته پنجم که در حال پیگیری است اختصاص تسهیلات برای شرکت های حمل و نقل مسافری و مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی است.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: تسهیلات 8 هزار میلیارد تومانی برای همه شرکت های حمل و نقلی اعم از ریل، جاده، دریا و حمل و نقل هوایی در نظر گرفته شده است که 10 درصد از این رقم برای شرکت های حمل و نقل جاده ای خواهد بود.

قربانی افزود: در این راستا اسامی و تعداد شرکت ها ارسال شده است که به محض جمع بندی نهایی و ابلاغ، شرکت ها می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

* بسته های حمایتی فقط برای بخش حمل و نقل جاده ای مسافری

وی یادآور شد: سه بسته اول به مرحله اجرا رسیده و امکان ثبت نام دارد، اما دو بسته آخر (تسهیلات قرض الحسنه برای 111 هزار راننده) و (اختصاص 8 هزار میلیارد تومان برای همه شرکت های حمل و نقلی) در دست مکاتبه و پیگیری است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: از آن منظر که در شیوع کرونا بخش حمل و نقل مسافری جاده ای زیان بیشتری دید و 75 درصد حمل مسافر کاهش یافت، این بسته های حمایتی فقط برای حمل و نقل جاده ای مسافری است.

قربانی گفت: بخش حمل و نقل جاده ای بار در اسفند 98 و فروردین 99 کاهشی از نظر تردد و تقاضا نداشته است و با آهنگ جا به جایی های سال گذشته همخوان است، بنابراین در این بسته های حمایتی حمایت از بخش حمل و نقل کالا مطرح نیست و متناسب با عدم نفع بخش حمل و نقل مسافری بسته ها اختصاص می یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 223

به "تسهیلات قرض الحسنه برای 111 هزار راننده ، جزئیات 5 بسته حمایتی دولت از حمل و نقل جاده ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات قرض الحسنه برای 111 هزار راننده ، جزئیات 5 بسته حمایتی دولت از حمل و نقل جاده ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید