ترامپ از مشت آهنین گارد ملی در سرکوب معترضان تشکر کرد

به گزارش مجله صادق ویلا، به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا باز هم به طور ضمنی از توسل به مشت آهنین برای سرکوب اعتراضات مردمی استقبال کرد و در پیامی توئیتری از گارد ملی، سرویس های جاسوسی و پلیس واشنگتن دی-سی برای آنچه به زعم وی برقراری نظم و قانون در پایتخت است، قدردانی کرد.

ترامپ از مشت آهنین گارد ملی در سرکوب معترضان تشکر کرد

وی همچنین در تلاش برای کوچک نمایی حضور مردم در صحنه اعتراضات پایتخت، مدعی شد: جمعیتی که در واشنگتن دی-سی گرد آمد، به مراتب کوچک تر از آنچه پیش بینی می شد؛ بود.

این ادعای ترامپ در حالی مطرح می شود که روز گذشته، پایتخت آمریکا صحنه حضور دست کم 10 هزار نفر از مردمی بود که در اعتراض به قتل جورج فلوید سیاه پوست به دست پلیس نژادپرست آمریکا، به خیابان ها آمده بودند.

در این میان، ترامپ از اتهام زنی به رسانه ها نیز غافل نشد و گفت شبکه هایی چون سی ان ان و ام اس دی ان سی هرچه از دست شان برآید برای تحریک جمعیت انجام می دهند حال آنکه خوشبختانه مخاطبان اندکی دارند.

ترامپ در حالی اعتراضات واشنگتن دی-سی را کمرنگ جلوه می دهد که طی چند روز گذشته، بر ارتفاع حصارهای محافظ کاخ سفید افزوده شده و او دائم تهدید می کند چنانچه اوضاع به حال عادی برنشود، از توسل به ارتش برای سرکوب مردم ابایی ندارد.

همزمان، بسیاری از مقامات سابق و فعلی دولت واشنگتن درباره عقلانی بودن ادعای توسل به نیروی نظامی ابراز تردید کرده اند که از آن میان می توان به جیمز متیس وزیر دفاع سابق و مارک اسپر وزیر دفاع فعلی دولت واشنگتن اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 366

به "ترامپ از مشت آهنین گارد ملی در سرکوب معترضان تشکر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از مشت آهنین گارد ملی در سرکوب معترضان تشکر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید