اعتراض به آیین نامه تعرفه نو مصرف برق

به گزارش مجله صادق ویلا، تهران (پانا) - یک اندیشکده در نامه ای ضمن تایید تعرفه گذاری پلکانی، عدم بازطراحی الگوهای مصرف برق منطقه ها و عدم توجه به مشترکینی با مصارف چندین برابر الگو را از جمله موارد نیازمند بازنگری در این مصوبه دانست.

اعتراض به آیین نامه تعرفه نو مصرف برق

به گزارش خبرگزاری مهر، اندیشکده اقتصاد مقاومتی در نامه به علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو نسبت به آیین نامه تعرفه تازه مصرف برق که به در پی بند ی تبصره 8 قانون بودجه 1400 که دی ماه به تصویب هیئت دولت رسید، نکاتی مطرح نمود.

در نامه این اندیشکده ضمن تایید افزایش نرخ برق مشترکین پرمصرف در پله های بالای مصرف، آمده است گه مطابق با آنالیز های کارشناسی و عملیاتی اجرا شده، بازطراحی منطقه بندی آب و هوایی و الگوی مصرف در هر منطقه، اصلاح تعرفه ها در مصارف چندین برابر الگو، بازبینی در مسئله تجمیع مصارف صاحبان چند واحد مسکونی و بازبینی در تعرفه برق مصارف اشتراکی واحدها و مجتمع های مسکونی مواردی است که احتیاج به بازنگری و بهبود دارد، چراکه اغلب موارد فوق از یک سو از نظر منطق، به حد کافی اهداف اصلاح نظام تعرفه گذاری را تامین نمی نمایند و از سوی دیگر، در اجرا با چالش های جدی روبرو هستند.

بعلاوه در انتها نامه متذکر شده است که عبارت هزینه تامین برق در این آیین نامه با فرمولی نامناسب و متناقض با تعریف ارائه شده از قیمت تمام شده برق در قانون هدفمندی یارانه ها مصوب مجلس شورای اسلامی، تعریف شده که چنین تعریفی می تواند در آینده راستا نادرستی را برای افزایش غیر اصولی قیمت برق هموار کند، لذا قیمت گذاری برای مشترکین پرمصرف و پیوند زدن آن با هزینه احداث نیروگاه های تازه نباید با هزینه تامین برق از کل ظرفیت نیروگاهی موجود در کشور خلط گردد. این موارد چهارگانه در گزارش پیوست نامه تشریح شده است و اندیشکده اقتصاد مقاومتی آمادگی لازم جهت ارائه حضوری آن را دارد.

متن کامل این نامه از اینجا قابل دریافت است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1294

به "اعتراض به آیین نامه تعرفه نو مصرف برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض به آیین نامه تعرفه نو مصرف برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید