احتمال واکنش آلمان به تحریم امریکا علیه نورد استریم 2

به گزارش مجله صادق ویلا، به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، آلمان در حال آنالیز اقدامات متقابل علیه تحریم های احتمالی و اضافی آمریکا در خصوص خط لوله گازی نورد استریم 2 است.

احتمال واکنش آلمان به تحریم امریکا علیه نورد استریم 2

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

در هیمن رابطه دولت آنگلا مرکل در حال آنالیز اقدام هماهنگ با اتحادیه اروپا در این باره است.

بلومبرگ اضافه نمود: تدابیر آمریکا می تواند به شرکت ها و بانک های آلمانی و اروپایی و همچنین آژانس های دولتی آسیب بزند.

ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان در اوایل ماه گذشته گفت، این کشور برای متوقف کردن اجرای طرح انتقال گاز روسیه به اروپا دست به تحریم بیشتر آلمان می زند.

وی در مصاحبه با روزنامه بیلد آلمان اضافه نمود، در دیدارهای خود با سناتورهای آمریکایی در هفته های گذشته، بر سر اعمال این تحریم ها به توافق رسیده اند.

پیش از این دولت آلمان با انتقاد از رویکرد مخرب دولت ترامپ در مورد پروژه های انرژی در اروپا، تهدیدهای آمریکا علیه نورد استریم 2 را محکوم نموده است.

سال گذشته به دنبال فشارهای آمریکا یک شرکت هلندی-سوئیسی از این پروژه خارج شد اما از آن موقع تا به امروز شرکت جایگزین روسی توانسته است 160 کیلومتر از لوله گذاری را اجرایی کند.

نورد استریم 2 دومین خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا است که با مخالفت شدید آمریکا روبرو است. واشنگتن در حالی که مدعی است اروپا با این اجرای این طرح بیش از پیش به روسیه وابسته می گردد، در نظر دارد گاز خود را به اروپایی ها بفروشد.

شرکت دولتی روسیه گازپروم در پشت پروژه خط لوله واقع شده است که نیمی از کل هزینه های برنامه ریزی شده 9.5 میلیارد یورویی آن را تأمین می نماید. نیمی دیگر نیز توسط پنج شرکت انرژی اروپا از جمله وینترشال دئا، OMV، یونیپر، رویال داچ شل و انجی تأمین می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 357

به "احتمال واکنش آلمان به تحریم امریکا علیه نورد استریم 2" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال واکنش آلمان به تحریم امریکا علیه نورد استریم 2"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید