اتحادیه اروپا اپل را به رفتار غیررقابتی متهم کرد

به گزارش مجله صادق ویلا، اتحادیه اروپا به طور رسمی اپل را متهم کرد در بازار پخش موسیقی رفتارهای غیررقابتی انجام داده است. چنین پرونده ای ممکن است به جریمه ای تا 10 درصد گردش اقتصادی اپل منجر گردد.

اتحادیه اروپا اپل را به رفتار غیررقابتی متهم کرد

قانونگذاران اتحادیه اروپا اپل را به اختلال در رقابت در بازار پخش موسیقی متهم کردند. چنین پرونده ای ممکن است به جریمه ای سنگین و تغییراتی در روش های کسب و کار پرسود فراوری نماینده آیفون منجر گردد.

ارائه این اتهامات علیه فراوری نماینده آیفون پس از آن مطرح شده که یک سرویس انتشار موسیقی از اپل شکایت کرد.

این نخستین باری است که اتحادیه اروپا اتهامات ضدرقابتی علیه اپل مطرح می نماید البته دو طرف این کشمکش قبلاً با یکدیگر چالش هایی داشته اند که بیشتر آنها مربوط به اختلافات درباره اقتصادیات های چندمیلیارد دلاری بوده است.

اکنون اپل، اسپاتیفای و دیگر طرف های دعوی می توانند جوابگو باشند. اگر این پرونده پیگیری گردد، اتحادیه اروپا می تواند خواستار امتیازاتی گردد و جریمه ای معادل 10 درصد گردش اقتصادی جهانی اپل (تا 27 میلیارد دلار) برای این شرکت وضع کند.

این در حالی است که شرکت سوئدی انتشار موسیقی دو سال قبل طی شکایتی خاطرنشان کرد اپل ناعادلانه رقبای سرویس اپل موزیک را محدود می نماید.

مجری رقابت اتحادیه اروپا، در بیانیه اعتراضی خود با بیان این اتهام، نوشت: این مسئله مربوط به قوانین محدودنماینده اپل برای اپ استور خود است که توسعه دهندگان را مجبور می نماید از سیستم پرداخت داخل اپ استفاده نمایند و اجازه نمی دهد آنها درباره گزینه های خرید دیگر به کاربران اطلاع رسانی نمایند.

مارگارت وستاگر کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد نشانه های واضح و روشن حاکی از آن است که قوانین اپ استور اپل روی کسب و کار پخش موسیقی و به طور وسیع تر روی توسعه دهندگان اپلیکیشن تأثیر می گذارد.

به گفته او اپل باید به این اقدامات محدود نماینده خاتمه دهد و از هرگونه اقدامات تکرار نماینده آنها دوری کند.

وستاگر در این باره گفت: ما با حوزه های دیگری که پرونده های مشابهی را دنبال می نمایند، تماس داریم که عبارتند از هلند، استرالیا و آمریکا.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 930

به "اتحادیه اروپا اپل را به رفتار غیررقابتی متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا اپل را به رفتار غیررقابتی متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید