تور گرجستان ارزان: چرا گرجستان به ایرانیانی که در این کشور خانه و کاسبی دارند اجازه ورود نمی دهد؟

به گزارش مجله صادق ویلا، شرق نوشت: امکان بازگشت ایرانیان مقیم گرجستان به این کشور سد شده است؛ ایرانیانی که با داشتن پاسپورت و کارت اقامت، پشت مرزها مانده اند. خانواده هایی که دو نیمه شده اند و زندگی ها و کسب وکارهایی که سرنوشتشان نامعلوم است.

تور گرجستان ارزان: چرا گرجستان به ایرانیانی که در این کشور خانه و کاسبی دارند اجازه ورود نمی دهد؟

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

اتفاق عجیب تر اینکه گویا مشکل نه لزوما پاسپورت ایرانی، بلکه هویت ایرانی است؛ تا جایی که بر مبنای یک ویدئو منتشرشده، حتی ایرانیانی که با پاسپورت آلمانی و کارت واکسیناسیون کامل (فایزر) قصد ورود به گرجستان را داشته اند هم از امکان عبور از مرز بازمانده اند.

این ماجرا که در ماه های اخیر و هم زمان با شیوع بیماری کرونا اتفاق افتاده، به یک بحران در زندگی ایرانیان مقیم و ساکن این کشور بدل شده است. به نظر می رسد اراده ای غیررسمی به دنبال منافعی که هنوز ابعاد آن معین نیست، رویه ای را شروع نموده که نه قانونی است، نه انسانی و نه اخلاقی. از سویی دیگر، تا به امروز وزارت خارجه و دولت گرجستان و وزارت خارجه و سفارت ایران واکنش یا اقدام قاطعی برای حل این معضل انجام نداده اند.

در یک ویدئو،یک زن ایرانی ساکن تفلیس،با اشاره به اینکه کارت اقامت طولانی مدت و پاسپورت گرجستان را دارد و سرمایه گذاری ملکی دراین کشور انجام داده است، می گوید قبل از ترک خاک این کشور با وزارت خارجه گرجستان تماس داشتم که به من اعلام شد هیچ مسئله ای برای ورود به گرجستان ندارم، اما پلیس مرزی از ورودم به این کشور ممانعت می نماید. این زن می گوید من دو دُز واکسن کرونا را در خاک گرجستان زدم و هیچ مسئله ای بابت مدارک واکسیناسیون هم ندارم! یک ایرانی دیگر هم دقیقا همین حرف ها را تکرار می نماید.

عجیب تر اینکه ایرانیانی که با زدن دو دُز واکسن و اقامت دائم گرجستان خاک این کشور را به مقصد کشور دیگری ترک نموده اند و اصلا به ایران بازنگشته اند هم اجازه ورودشان به خاک گرجستان داده نشده و آنها را از فرودگاه برگردانده اند.

برخی شنیده ها حاکی از این است که سفیر ایران در گرجستان امکانی تحت اسم پرواز جامانده ها ایجاد نموده و برای ایرانیان مقیم گرجستان که در ایران یا کشورهای دیگر جا مانده اند و مشکل ورود به خاک این کشور را دارند، یک امکان پروازی ایجاد نموده است. یعنی به صورت موردی اجازه سفر این افراد را از وزارت خارجه گرجستان دریافت نموده و با پرواز جامانده ها، آنها را وارد خاک این کشور می نماید. اما اصل مشکل به قوت خود باقی است.

قاعدتا سفارت ایران در گرجستان باید با ارائه یک گزارش مفصل به وزارت خارجه ایران از آنها درخواست کند سفیر گرجستان را احضار و مراتب را سریعا اعلام و دستور حل و برطرف مشکل را خواهان شوند تا ایرانیان هم مانند اتباع مقیم از کشورهای دیگر بتوانند به راحتی به خاک این کشور بدون مشکل رفت وآمد نمایند. نکته ای که نباید فراموش کرد، این است که برخی از این افراد به هر علت به طور کامل از ایران مهاجرت نموده اند و تمام سرمایه و زندگی شان را به گرجستان منتقل نموده و انتظارشان از وزارت خارجه و سفارت ایران در گرجستان، حمایت از حقوق مادی و معنوی آنهاست.

23302

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1109

به "تور گرجستان ارزان: چرا گرجستان به ایرانیانی که در این کشور خانه و کاسبی دارند اجازه ورود نمی دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گرجستان ارزان: چرا گرجستان به ایرانیانی که در این کشور خانه و کاسبی دارند اجازه ورود نمی دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید