وزیر لبنانی خواهان شکایت بیروت از آمریکا در پی تعرض به هواپیمای ماهان شد

به گزارش مجله صادق ویلا، وزیر بهداشت لبنان ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا در تعرض به هواپیمای مسافربری ایرانی خواهان شکایت بین المللی شد.

وزیر لبنانی خواهان شکایت بیروت از آمریکا در پی تعرض به هواپیمای ماهان شد

به گزارش خبرنگاران، حمد حسن، وزیر بهداشت لبنان در گفت وگو با شبکه المیادین گفت که دولت لبنان تعرض به هواپیمای مسافربری ایرانی در حریم هوایی سوریه را نمی پذیرد.

وی ضمن محکوم کردن این اقدام آمریکا تاکید نمود: ضروری است که یک شکایت بین المللی و حقوقی در رابطه با این تعرض و جنایت که جان غیر نظامیان را به خطر انداخت، تدوین گردد.

حمد حسن در ادامه گفت: اتفاقی که برای هواپیمای ایرانی رخ داد در تضاد با قوانین بین المللی و تعرضی آشکار است. این اقدام نیازمند موضعی رسمی از سوی دولت لبنان است و طبیعتا همه مخالف اتفاقی که رخ داد، هستند.

وی در ملاقات با بعضی از مسافران بازگشته به لبنان توسط این پرواز گفت که فرایند طبیعی نیازمند تقدیم شکایت به دادگاه های بین المللی و داخلی است.

به گزارش خبرنگاران، شامگاه پنجشنبه پرواز 1152 هواپیمایی ماهان از تهران به مقصد بیروت به دلیل حرکت خطرناک و تهدیدآمیز دو جنگنده بر فراز آسمان سوریه مجبور به کاهش سریع ارتفاع شد که در این بین بعضی مسافران این پرواز آسیب دیدند.

مسئولان آمریکایی تایید کردند که جنگنده ای که در جهت پرواز هواپیمای ماهان از تهران به لبنان ایجاد مزاحمت نموده بود، آمریکایی بوده است.

همچنین بیل اوربان سخنگوی فرماندهی مرکزی تروریستی آمریکا در این باره مدعی شد: یک جنگنده اف-15 در ماموریت هوایی همیشگی خود بر فراز پایگاه التنف در سوریه اقدام به بازرسی بصری هواپیمای مسافربری ماهان ایران کرد و این اقدام در فاصله ای ایمن با هواپیما انجام شد و خلبان جنگنده پس از اطمینان از آن هواپیما فاصله گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 443

به "وزیر لبنانی خواهان شکایت بیروت از آمریکا در پی تعرض به هواپیمای ماهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر لبنانی خواهان شکایت بیروت از آمریکا در پی تعرض به هواپیمای ماهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید