عضویت بیش از 97 درصد مدیران مدارس در شاد ، ثبت نام 10 میلیون دانش آموز

به گزارش مجله صادق ویلا، وزیر آموزش و پرورش گفت: بیش از 97 درصد مدیران مدارس در شاد عضو شده اند و همچنین 75 درصد کلاس های درس تشکیل شده است و بیش از 10 میلیون دانش آموز عضو شبکه شاد شده اند.

عضویت بیش از 97 درصد مدیران مدارس در شاد ، ثبت نام 10 میلیون دانش آموز

به گزارش گروه اجتماعی مجله صادق ویلا، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست با وزرای ادوار آموزش و پرورش، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات، اظهار کرد: پس از تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا که اجتناب ناپذیر بود و بیش از یک میلیارد و 500 میلیون دانش آموز را در سراسر دنیا از حضور در مدرسه محروم کرد.

وی اضافه نمود: آموزش و پرورش باید برای تداوم آموزش دانش آموزان اقداماتی انجام می داد. یک راه انتظار تا بازگشایی مدارس بود، اما نمی دانستیم دورنمای این بازگشایی چه زمانی است و البته وقفه طولانی مدت به جریان یادگیری آسیب وارد می کرد.

حاجی میرزایی اعلام کرد: اولین کار که به یاری سازمان صداوسیما انجام شد، پخش برنامه های آموزشی از شبکه های تلویزیونی بود و در فاصله چند روز معلمان آموزش دهنده شناسایی و به صداوسیما معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع نظرسنجی ها پخش برنامه های آموزشی از تلویزیون ارتقای رتبه داشته است، گفت: بیش از 27 میلیون بار فیلم های آموزشی دانلود شده است. در روش پخش برنامه های آموزشی از صداوسیما این معایب وجود داشت که آموزش ها تعاملی نبود و همچنین ما بیش از250 عنوان درس داریم که امکان پوشش کامل دروس به وسیله تلویزیون وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: معلمان در فضای مجازی خلاقیت هایی زیادی داشتند و از این آزمون خوب بیرون آمدند، اما احتیاج داشتیم تا طی یک برنامه هماهنگ آموزش ها انجام بگیرد.

وی در ادامه اضافه نمود: در طی سال های مختلف اقداماتی انجام گرفته بود، اما ما در شرایطی بودیم که باید به سرعت به برنامه ریزی اقدام می کردیم.

حاجی میرزایی با بیان اینکه در مرحله اول پنج پیغام رسان اعلام آمادگی کردند، گفت: از مدارس خواستیم تا به طور اختیاری پیغام رسان را انتخاب نمایند، اما در ادامه کار، هیچ کدام از پیغام رسان ها نتوانستند خواسته های ما را برآورده نمایند. در ادامه این راستا، همراه اول پلتفرمی را در اختیار ما قرار داد که تا چهل میلیون جمعیت را پوشش می دهد و تا 15 سال نیز خدمات فنی و پشتیبانی را انجام خواهد داد.

وی تأکید کرد: اولویت آموزش و پرورش در انتخاب پلتفرم این بود که اطلاعات آموزش و پرورش در اختیار دیگران قرار نگیرد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه این دو ماه اخیر بدون تعطیلی پیگیر آغاز به کار شبکه آموزش دانش آموزی بودیم، گفت: ثبت نام در این شبکه با دوره ابتدایی آغاز شد و پس از آن برای دوره متوسطه انجام گرفت.

وی گفت: بیش از 97 درصد مدیران مدارس در شاد عضو شده اند و همچنین 75 درصد کلاس های درس تشکیل شده است و بیش از 10میلیون دانش آموز عضو شبکه شاد شده اند. همچنین برای امنیت بیشتر ارتباط بین دانش آموزان در این شبکه بسته شده است و کانال محتوا نیز تعبیه شده که دستیار معلم است و حاوی ابزار ها و محتوای آموزشی است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سرعت این شبکه از پیغام رسان های داخلی بیشتر و قیمت کمتری دارد، اظهار کرد: عده ای گوشی هوشمند ندارد و یا منطقه زندگی شان پوشش اینترنتی ندارد که ما برای آن ها نیز اقداماتی انجام داده ایم.

وی با بیان اینکه مدرسه کارکرد های متنوعی دارد و هیچ برنامه ای جایگزین مدرسه نمی گردد، گفت: شبکه شاد در این شرایط تعطیلی مدارس به عنوان راه کلی که می تواند بخش عظیمی از دانش آموزان را تحت آموزش قرا بدهد و به عنوان یک ابزار سازمانی مطرح شده و خوشبختانه با استقبال خوبی هم روبرو شده است.

حاجی میرزایی اضافه نمود: البته تعدادی از دانش آموزان هم به دلایل متعددی امکان استفاده از این ابزار را ندارند که به همه مدیران ابلاغ کردیم که مراقبت حداکثری داشته باشند و اطمینان حاصل نمایند که هیچ دانش آموزی از فرصت آموزش و یادگیری به دلیل عدم دسترسی به شبکه شاد محروم نخواهد شد.

وی بابیان اینکه فضایی تعاملی برای والدین در این شبکه ایجاد خواهد گردد، اعلام کرد: روز گذشته این شبکه یک میلیارد انتقال پیغام و اطلاعات داشته است و خوشبختانه شاد ظرفیت های بسیار خوبی دارد و در آینده می توانیم ده تا 15درصد آموزش ها را به وسیله این شبکه انجام بدهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 279

به "عضویت بیش از 97 درصد مدیران مدارس در شاد ، ثبت نام 10 میلیون دانش آموز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضویت بیش از 97 درصد مدیران مدارس در شاد ، ثبت نام 10 میلیون دانش آموز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید