درستکار: قبل از مسابقات جهانی کسی فکر نمی کرد 6 فینالیست داشته باشیم

به گزارش مجله صادق ویلا، تهران (پانا) - سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران از عملکرد شاگردانش در مسابقات قهرمانی جهان ابراز رضایت کرد.

درستکار: قبل از مسابقات جهانی کسی فکر نمی کرد 6 فینالیست داشته باشیم

پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد پس از کسب مقام سوم این تیم در رقابت های جهانی نروژ در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی گفت: شرایط خاص بود، چرا که تا به امروز در تاریخ کشتی بی سابقه بوده که در فاصله اندکی پس از المپیک، رقابت های قهرمانی جهان برگزار شود و همین موضوع کار را برای همه سخت کرده بود، اما با توکل به خدا و مدد گرفتن از ائمه اطهار تمام تلاش خود را به کار گرفتیم و در همین فرصت کم با تیمی که در اختیار داشتیم کار را به خوبی پیش بردیم و علاوه بر تمرینات کشتی و بدنسازی، نقاط ضعف و قوت کشتی گیران خودمان و حریفانی که داشتند را به درستی شناسایی کردیم و کشتی گیران با برنامه به روی تشک مبارزه فرستادیم.

درستکار شرح داد: رقابت تنگاتنگی با روس ها و آمریکایی ها بر سر رسیدن به نام قهرمانی داشتیم و اگر برخی از کشتی گیران کمی هوشیارتر عمل می کردند، به مقام نخست تیمی جهان هم می رسیدیم. این نکته هم قابل گفتن است که شاید قبل از آغاز رقابت ها کسی فکر نمی کرد که این تیم جوان بتواند شش فینالیست داشته باشد و در سرانجام رقابت ها روی سکو برود، اما خوشبختانه توانستیم به لطف خداوند نتایج نسبتا خوبی را رقم بزنیم و دل مردم را شاد کنیم. ما به چرخه انتخاب ملی پوشان احترام گذاشتیم و هر کشتی گیری از این چرخه سربلند بیرون آمد، او را انتخاب کردیم و کاری نداشتیم که چه سن و سالی دارد و تجربه اش چقدر است.

درستکار افرود: نکته ای که قابل توجه بود آمادگی بالای جسمانی ملی پوشان و برتری جسمانی کشتی گیران کشورمان مقابل حریفان بود به طوری که حتی آمریکایی ها که در زمینه آمادگی جسمانی سرآمد همه کشورها هستند هم مقابل آمادگی کشتی گیران کشورمان اصطلاحا کم آوردند و نفس های شان مقابل نمایندگان کشورمان شمارش می افتاد. حتی کشتی گیرانی که شکست خوردند هم تا آخرین لحظه جنگیدند و هیچ کشتی گیری به خاطر ضعف جسمانی مقابل حریف شکست نخورد. در این خصوص باید مشخصا به علیرضا سرلک و مجتبی گلیج اشاره کنم که علی رغم شکست مقابل گیلمان و اسنایدر، اما آن ها را جان بر لب کردند و 6 دقیقه کامل مقابل آن ها جنگیدند. از طرفی باید به آمادگی بالای نفرات المپیکی ما نسبت به کشتی گیران المپیکی سایر کشورها مانند روسیه، آمریکا، ترکیه و گرجستان اشاره کنم. در این خصوص باید به آمادگی امیرحسین زارع نسبت به پتریاشویلی و طاها آکگول و حسن یزدانی نسبت به دیوید تیلور و آرتور نایفونوف اشاره کنم که علی رغم اینکه شرایط مشابهی به لحاظ زمانی داشتند، اما شاهد آمادگی محسوس نمایندگان المپیکی کشورمان نسبت به رقبایشان بودیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در سرانجام گفت: تمام تمریناتی که برای آماده سازی کشتی گیران طراحی کردیم بر اساس معیارهای علمی و میدانی بود و به همین دلیل بود که در اولین روز اردو تست آمادگی جسمانی گرفتیم تا شرایط ملی پوشان را بسنجیم و بر اساس آن تمرینات را طراحی کنیم. کشتی گیران المپیکی را هم به لحاظ جسمانی و روحی به خوبی بازسازی کردیم. در مجموع باید بگویم همه با هم یک دل و یک صدا شده بودیم تا بهترین نتیجه را رقم بزنیم و همین وفاق و همدلی باعث شده بود تا کشتی گیران فعل خواستن را در خود صرف کرده و تا آخرین ثانیه های کشتی با حریفان بجنگند. خوشبختانه شرایط خوبی بر تیم حکم فرما شده بود و همه ملی پوشان انگیزه داشتند تا بهترین نمایش را از خود به جا بگذارند. امیدوارم نتیجه به دست آمده لبخند را بر چهره مردم کشورمان نشانده باشد و باعث خوشحالی آن ها شده باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 مهر 1400 بروزرسانی: 29 مهر 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1139

به "درستکار: قبل از مسابقات جهانی کسی فکر نمی کرد 6 فینالیست داشته باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درستکار: قبل از مسابقات جهانی کسی فکر نمی کرد 6 فینالیست داشته باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید