درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری خراسان جنوبی

به گزارش مجله صادق ویلا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از درجه بندی و نرخ گذاری 122 واحد از تاسیسات #گردشگری این استان براساس ضوابط کیفیت خدمات اطلاع داد.

درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری خراسان جنوبی

به گزارش دنیای سفر، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، حسن رمضانی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، روز 20 دی ماه اضافه کرد: اکنون 216 واحد تاسیسات گردشگری از جمله هتل، اقامتگاه بوم گردی، رستوران بین راهی و مجتمع گردشگری در این استان فعالیت دارند.

وی اعلام کرد: با توجه به شروع عملیات ارزیابی تاسیسات گردشگری و تشکیل کمیسیون درجه بندی استان در راستای صدور گواهی نامه کیفیت، 40 واحد در مرحله ارزیابی اولیه و برطرف مغایرت هستند که پس از برطرف نقص وارد چرخه استانداردسازی و طرح تطبیق خواهند شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: به استناد آیین نامه اجرایی ایجاد، اصلاح و تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر فعالیت آنها بنا بر شیوه نامه و ضوابط مدون کیفیت خدمات در حال حاضر به چهار دسته از این تاسیسات شامل هتل ها، مهمان پذیرها، واحدهای اقامتی بین راهی و واحدهای پذیرایی بین راهی که دارای ضوابط کیفی بوده و قابلیت قرارگیری در فرایند طرح تطبیق را دارا هستند، اختصاص دارد.

وی اعلام کرد: این تاسیسات براساس مشخصات فنی، تجهیزات، نیروی انسانی و کیفیت ارائه خدمات درجه بندی می شوند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1282

به "درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید