خبرنگاران 100 پست کارشناسی صنعت، معدن و تجارت اصفهان خالیست

به گزارش مجله صادق ویلا، اصفهان - خبرنگاران- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: یکصد پُست تخصصی و کارشناسی خالی در بخش های مختلف این سازمان وجود دارد.

خبرنگاران 100 پست کارشناسی صنعت، معدن و تجارت اصفهان خالیست

ایرج پیروز روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: تا به امروز کارهای خوبی برای تخصصی و فنی تر شدن کارها در وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرا شده اما به اصفهان کمتر توجه شده است.

وی ادامه داد: بیش از 20 مکاتبه از یک سال گذشته تا به امروز با وزیر صنعت معدن و تجارت، معاون پشتیبانی وزیر، سازمان برنامه و بودجه و استاندار انجام داده ایم و بعد از این همه تلاش قرار شده تا 30 مجوز استخدام به اصفهان اختصاص داده شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان اضافه کرد: تعداد کارکنان این سازمان خیلی محدود است و باید منتظر عملیاتی شدن این مجوزها باشیم.

وی خاطرنشان کرد: استان های دیگر خیلی خوب از این مزیت استفاده می کنند و هر زمان که مرکز مجوزی ارائه می دهد با سرعت نیروی مورد نیازشان را جذب می کنند اما این کار در اصفهان انجام نشده است.

پیروز بیان نمود: بهترین حالت در این شرایط این است که کمبود تخصصی را با استفاده از متخصصان بخش خصوصی جبران کنیم.

وی با بیان اینکه متخصصان بخش خصوصی مایل به همکاری با بخش دولتی هستند و ما هم در این زمینه مسئله ای نداریم، شرح داد: همه کارها و اقدامات ما برای خدمات رسانی به بخش خصوصی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان اضافه کرد: کارهای خوبی در زمینه صدور جواز تاسیس، جواز توسعه و جوازهای جایگزین در بخش صنعت اتفاق افتاده و این فعالیت ها به خوبی در حال انجام است.

به گفته وی، باید در بخش های بازرگانی و تجارت هم در سال جاری این کارها را با همکاری اتاق بازرگانی و انجمن عملیاتی کنیم.

پیروز با اشاره به اینکه تعامل و آمادگی ها باید دوطرفه باشد گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا اتفاق های خوبی در بخش بازرگانی و تجارت استان رقم بخورد.

وی با تاکید بر ضرورت تخصصی شدن کارها در حوزه صادرات گفت:یک شرکت صادراتی با توجه به گستردگی حوزه های مختلف برای کسب نتایج مطلوب، نمی تواند در همه زمینه ها کار کند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان ادامه داد: اکنون هشت شرکت صادراتی در استان وجود دارد که در همه زمینه ها فعال هستند.

وی بیان نمود: باید راهکارهای جدیدی برای تحول عملیاتی در صادرات استان ایجاد شود و اتفاق های جدید در این زمینه بر اساس برنامه های اصولی پیش برود.

پیروز اضافه کرد: برای انجام کار اساسی ابتدا باید مولفه های صادراتی استان را تعیین کنیم و توانایی های منطقه را در بخش های مختلف کالا، خدمات فنی و مهندسی و مشاوره به شرکت های مختلف صادراتی ارائه دهیم.

وی شرح داد: هر جایی که کارها بصورت تخصصی اجرا شده، به نتیجه رسیده است و در آن بخش استان حرف های برای گفتن دارد.

پیروز شرح داد: شرکت های صادراتی استان باید حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان خاطرنشان کرد: آمادگی برای واگذاری اختیارات در بخش های مختلف وجود دارد البته اختیارات حاکمیتی را نمی توانیم تفویض کنیم اما امکان واگذاری اختیارات تصدی گری وجود دارد.

وی اضافه کرد: اختیارات کارگروه توسعه صادرات را می توانیم واگذاری کنیم و در تلاشیم تا اختیارات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را هم در کمیته های مختلف تفویض نمائیم.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از 9 هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه 221 هزار میلیارد ریال و اشتغال 263 هزار نفر، حدود 840 معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از 10 هزار میلیارد ریال و حدود 180 هزار واحد صنفی، صنعتی ترین استان کشور بشمار می آید.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 313

به "خبرنگاران 100 پست کارشناسی صنعت، معدن و تجارت اصفهان خالیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 100 پست کارشناسی صنعت، معدن و تجارت اصفهان خالیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید