جزئیات بدهی میلیاردی پرسپولیس به داخلی ها، سرخها دیراز خواب پریدند

به گزارش مجله صادق ویلا، به گزارش خبرنگاران، باشگاه پرسپولیس در خواب زمستانی عدم پرداخت مطالبات بازیکنان داخلی خود به سر می برد که عدم صدور کارت بازی مهدی ترابی خرید جدید این تیم برای بازی با صنعت نفت آبادان تبدیل به چالشی عظیم برای مدافع عنوان قهرمانی رقابت های لیگ برتر شد.

جزئیات بدهی میلیاردی پرسپولیس به داخلی ها، سرخها دیراز خواب پریدند

مسئولان باشگاه پرسپولیس پس از تساوی بدون گل این تیم مقابل نفت در آبادان آغاز به مصاحبه های جنجالی علیه مسئولان فدراسیون فوتبال کردند و آنها را مقصر اصلی بازی نکردن هافبک خود در این ملاقات دانستند.

خبرنگاران در گزارشی به جزئیات مربوط به این موضوع پرداخته است.

رجوع به گذشته برای تسویه صرفاً با خارجی ها!

مسئولان باشگاه پرسپولیس که به دلیل عدم پرداخت طلب ماریو بودیمیر مهاجم کروات پیشین خود با محرومیت از حضور در جابجایی فیفا روبرو شدند تمام کوشش خود را برای حل این مشکل به کار بستند تا یحیی گل محمدی بتواند بازیکنان دلخواه خود را به خدمت گرفته و از آنها در نیم فصل دوم لیگ برتر و لیگ قهرمانان 2021 آسیا استفاده کند.

باشگاه پرسپولیس در تاریخ دهم بهمن ماه از بدهی میلیاردی خود به بازیکنان سابق داخلی که به تایید کمیته مشخص شرایط فدراسیون فوتبال نیز رسیده بود آگاه می گردد اما با توجه به اینکه در گذشته تهدیدی از لحاظ محرومیت، سرخ ها را شامل نمی شد توجهی به آن نکرد و تمام تمرکز خود را به پفراینده بودیمیر اختصاص داد.

البته سمیعی از زمان حضور در باشگاه پرسپولیس توانست با طلبکارانی نظیر اشپیتیم آرفی، محسن خلیلی، وکیل مرحوم مهرداد اولادی و چند طلبکار دیگر به توافق برسد تا طلب آنها را در زمان دیگری پرداخت کند.

بی خبری آقای مدیرعامل از حکم کمیته مشخص شرایط

کمیته مشخص شرایط فدراسیون فوتبال پس از آنالیز نهایی پفراینده شایان مصلح و سوشا مکانی بازیکنان پیشین پرسپولیس، محکومیت باشگاه را به آنها اعلام می نماید و نامه رسمی مبنی بر پرداخت این طلب را اعلام می نمایند اما بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس در اتفاقی عجیب، موضوع را با تاخیری 14 روزه به گوش جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه می رسانند.

برگه حکمی که امیر ساعد وکیل پیشین باشگاه پرسپولیس نیز در جریان آن بود اما جدایی او از مجموعه حقوقی سرخ ها سبب شد تا پفراینده محکومیت این باشگاه در قبال طلبکاران داخلی از چشم سمیعی دور بماند.

مدیرعامل سرخ ها خودش نیز پس از انتشار حکم محکومیت این باشگاه از سوی رسانه ها در جریان آن قرار می گیرد و بلافاصله خواستار دریافت نامه می گردد تا آن را مورد آنالیز قرار دهد.

با توجه به همزمانی این پفراینده ها با انتخابات فدراسیون فوتبال، سمیعی چاره ای جز انتظار برای مشخص تکلیف بخش های مختلف اداری فدراسیون ندارد. او بلافاصله پس از انتخاب شهاب الدین عزیزی خادم در قامت ریاست فدراسیون رایزنی های لازم را برای این موضوع انجام می دهد.

ابهام در جزئیات پفراینده ها

باشگاه پرسپولیس برای اطلاع از میزان بدهی خود به بازیکنان داخلی خواستار اعلام کمیته مشخص شرایط می گردد اما این موضوع تا قبل از درخواست این باشگاه برای صدور کارت بازی مهدی ترابی انجام نمی گردد.

در حقیقت مدیران پرسپولیس زمانی متوجه قطعی بودن محرومیت خود می شوند که تنها چند ساعت تا بازی با نفت آبادان فرصت داشتند و حاضر نبودن پولی هم به طلبکاران خود نظیر سوشا و مصلح بدهند.

از سوی دیگر لیستی از طلبکاران داخلی پرسپولیس منتشر شد که برآورد اقتصادی آن بدهی سنگین 30 میلیارد تومانی پرسپولیس را نشان می داد. این در حالی است که خبرنگاران کسب اطلاع کرد رقم بدهی داخلی سرخ ها حدود 13 میلیارد تومان است. بدهی هایی که از 20 میلیون تومان به هیات فوتبال استان تهران تا 800 میلیون تومان به سوشا مکانی ادامه دارد.

تعهد با چاشنی پول نقد

باشگاه پرسپولیس پس از جلسات متوالی ابراهیم شکوری معاون اجرایی و جعفر سمیعی مدیرعامل خود با مسئولان کمیته مشخص شرایط فدراسیون و کمیته جابجایی تعهد اقتصادی برای پرداخت بدهی های خود می دهند تا بتوانند بازیکنان تازه وارد را به لیست بازیکنان اضافه نمایند.

31 نفر طلبکار

باشگاه پرسپولیس بطور رسمی به 31 بازیکن و مربی پیشین داخلی خود بدهکار است. سمیعی یکشنبه گذشته توانست با 8 نفر از آنها تسویه نموده و رضایت 16 نفر را برای پرداخت مطالبات آنها در زمان دیگری دریافت می نماید اما افرادی نظیر شایان مصلح و سوشا مکانی به هیچ وجه زیر بار نمی فرایند.

کمیته مشخص شرایط فدراسیون فوتبال نیز به همراه کمیته جابجایی سازمان لیگ با توجه به حسن نیتی که پرسپولیس در پرداختی های خود نشان می دهد از مسئولان این باشگاه تعهد کتبی گرفت که با پرداخت باقی بدهی های خود ظرف مدت یک ماه بتواند کارت بازی بازیکنان جدید خود را دریافت کند.

پرسپولیس در حالی با ساده ترین مسائل حقوقی باشگاه داری وارد چالش شد که نبود بخش حقوقی فعال و موثر مانع از حضور بازیکن تازه وارد خود در آغاز دور برگشت بازی ها شد. مسیری که سمیعی باید به فکر حل آن باشد تا سرخ ها را با مسائل کمتری روبرو کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 828

به "جزئیات بدهی میلیاردی پرسپولیس به داخلی ها، سرخها دیراز خواب پریدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بدهی میلیاردی پرسپولیس به داخلی ها، سرخها دیراز خواب پریدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید