تمجید: احساس می کنم از اوایل تیر ماه بتوانیم مسابقات لیگ را ادامه دهیم، جنس تکواندو با دیگر رشته های رزمی متفاوت است

به گزارش مجله صادق ویلا، رئیس سازمان لیگ تکواندو گفت: احساس می کنم با تهیه پروتکل بهداشتی و کنترل ویروس کرونا بتوانیم از اوایل تیر ماه مسابقات را برگزار کنیم.

تمجید: احساس می کنم از اوایل تیر ماه بتوانیم مسابقات لیگ را ادامه دهیم، جنس تکواندو با دیگر رشته های رزمی متفاوت است

محسن تمجید در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره برگزاری رقابت های لیگ برتر تکواندو بانوان جام ایراندخت در کنار جام کوثر از فصل آینده گفت: وقتی در اواخر سال 97 به عنوان مسئول سازمان لیگ تکواندو انتخاب شدم، سعی کردم بدون تغییرات و با اهمیت لیگ را جلو ببرم و تغییرات را به مرور به سازمان لیگ تزریق کنیم. در بخش بانوان نیز نکته مهم حضور تعداد زیاد تیم ها در جام کوثر و تفاوت کیفی تیم ها بود.

وی توضیح داد: در بخش بانوان با وجود حضور تیم های متقاضی زیاد و برخلاف بخش آقایان تنها شاهد برگزاری جام کوثر بودیم. مسابقاتی که با حضور 16 تا 17 تیم به صورت دو مرحله ای برگزار می شد، که شاهد برگزاری دیدارهای تکراری و سطح کیفی متفاوت بازیکنان تیم ها بودیم. تفاوت سطح کیفی بازیکنان حتی باعث شده بود که متأسفانه شاهد مصدومیت جدی بازیکنان ضعیف تر به دلیل ضربات سنگین بازیکنان حرفه ای و بازیکنان حرفه ای به دلیل سهل انگاری بازیکنان آماتور باشیم.

رئیس سازمان لیگ تکواندو خاطر نشان کرد: همه این مسائل باعث شد که اواسط سال گذشته موضوع برگزاری لیگ برتر را با پولادگر مطرح کنم که با استقبال او روبرو شد. اگر فرض را بر حضور 16 تیم لیگ فصل جاری قرار بدهیم، قرار است هشت تیم برتر در فصل آینده در لیگ برتر حضور داشته باشند و هشت تیم بعدی نیز در لیگ دسته یک رقابت نمایند. اگر تیم جدیدی نیز قصد حضور در مسابقات را داشت باید سطح کیفی آن آنالیز تا تعیین گردد برای سال اول صلاحیت حضور در لیگ برتر را خواهد داشت یا باید در لیگ دسته یک حضور داشته باشد.

تمجید درباره ناتعیین بودن زمان شروع تمرینات رشته های رزمی از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و تأثیر آن بر سرنوشت ادامه لیگ های تکواندو گفت: ورزش تکواندو با وجود اینکه ورزشی فیزیکی و درگیرانه است، اما با توجه به پوشش ورزشکاران در زمان مسابقات و قوانین داوری که جذابیت این رشته را افزایش داده و نزدیک شدن بازیکنان به همدیگر را با قطع مسابقه همراه نموده است، جنسش با سایر رشته رزمی و حتی رشته هایی مانند کشتی، کاراته و جودو که مدام همدیگر را لمس می نمایند، متفاوت است.

وی اضافه نمود: در تکواندو به محض لمس بازیکنان با یکدیگر مسابقه قطع و با اخطار بازیکنان همراه می گردد. استفاده بازیکنان از هوگو، کلاه و روپایی و همچنین قوانین داوری باعث شده است که جسم بازیکنان با یکدیگر تماسی نداشته باشد. این موضوع باعث شد تا ما با هماهنگی رئیس فدراسیون تکواندو پروتکلی بهداشتی را تنظیم و آن را برای وزارت ورزش و ستاد ملی مبارزه با کرونا ارسال کنیم.

رئیس سازمان لیگ تکواندو با اشاره به تهیه پروتکل بهداشتی از سوی فدراسیون تکواندو، گفت: این پروتکل سخت گیرانه تکمیل شده است و از نظر ما بسیار جامع و کامل است. اگر بتوانیم با تهیه این پروتکل مجوز لازم برای برگزاری مسابقات را دریافت کنیم، مسابقات به جامانده را برگزار خواهیم کرد. احساس می کنم با این پروتکل و کنترل ویروس کرونا بتوانیم از اوایل تیر ماه مسابقات را برگزار کنیم. اگر فرایند دریافت مجوز تا دو هفته دیگر زمان ببرد، دو هفته هم به باشگاه ها برای آماده سازی زمان خواهیم داد و از اوایل تیر ماه رقابت ها را ادامه خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 330

به "تمجید: احساس می کنم از اوایل تیر ماه بتوانیم مسابقات لیگ را ادامه دهیم، جنس تکواندو با دیگر رشته های رزمی متفاوت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید: احساس می کنم از اوایل تیر ماه بتوانیم مسابقات لیگ را ادامه دهیم، جنس تکواندو با دیگر رشته های رزمی متفاوت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید