واکسیناسیون 98 درصدی بازیکنان سری A، مخالفت 20 نفر با تزریق واکسن

به گزارش مجله صادق ویلا، در حالی که اکثریت بازیکنان و مربیان شاغل در لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا خودشان را در برابر ویروس کرونا واکسینه نموده اند، هنوز عده ای از آنها هستند که تن به تزریق این واکسن نداده اند.

واکسیناسیون 98 درصدی بازیکنان سری A، مخالفت 20 نفر با تزریق واکسن

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نشریه رپوبلیکای ایتالیا، 98 درصد از بازیکنان شاغل در سری A به طور کامل برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند، اما هنوز نزدیک به 20 نفر دیگر از بازیکنان و مربیان بعضی تیم ها هستند که برابر تزریق واکسن کرونا مقاومت می نمایند. گویا یکی از این 20 نفر آدرین رابیو هافبک فرانسوی تیم فوتبال یوونتوس بوده است که به تازگی و در اردوی تیم ملی فرانسه تست کرونایش مثبت شد. طبق اعلام بعضی رسانه های فرانسوی رابیو هنوز واکسن نزده است.

در همین حال نشریه رپوبلیکا نوشته است که حداقل هفت باشگاه از مجموع 20 باشگاه سری A تأیید نموده اند که تمام اعضای آنها واکسینه شده اند. ظاهراً از مجموع یک هزار عضو 20 باشگاه سری A شامل بازیکنان و مربیان تنها همین 20 نفر حاضر به تزریق واکسن نشده اند که پنج نفر آنها عضو یک باشگاه هستند.

دو باشگاه هم هر یک دو عضو مخالف واکسیناسیون دارند و مابقی مخالفان در 11 باشگاه دیگر پراکنده هستند. در همین گزارش آمده است که بیشتر مخالفان واکسیناسیون ایتالیایی نیستند و بیشتر آنها اهل آفریقا و کشورهای شمال اروپا هستند. با این حال سری A بالاترین ضریب واکسیناسیون را در تمام پنج لیگ طراز اول فوتبال اروپا دارد و این در شرایطی است که در لیگ برتر انگلیس، تنها 50 درصد از اعضای هر یک از تیم ها به طور کامل واکسینه شده اند.

با توجه به خودداری بعضی از بازیکنان و مربیان از تزریق واکسن کرونا، ممکن است دولت ایتالیا تصمیم به تنظیم مقرراتی نو بگیرد که مخالفان واکسیناسیون را تحت فشار قرار دهد. طبق مقررات فعلی اگر کسی تا 48 ساعت قبل از یک بازی تست کرونایش منفی گردد می تواند به ورزشگاه برود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 آبان 1400 بروزرسانی: 7 آبان 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1148

به "واکسیناسیون 98 درصدی بازیکنان سری A، مخالفت 20 نفر با تزریق واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون 98 درصدی بازیکنان سری A، مخالفت 20 نفر با تزریق واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید