ترامپ با صدور بیانیه ای از پذیرش پیروزی بایدن خودداری کرد

به گزارش مجله صادق ویلا، پس از آنکه رسانه های آمریکایی از پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا خبر دادند ترامپ طی بیانیه ای از پذیرش پیروزی بایدن خودداری کرد.

ترامپ با صدور بیانیه ای از پذیرش پیروزی بایدن خودداری کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دونالد ترامپ، از پذیرش پیروزی بایدن خودداری کرد و گفت که انتخابات هنوز با سرانجام خود فاصله دارد.

دونالد ترامپ در بیانیه خود گفت که بایدن از آن رو با همراهی رسانه های متحدش، خود را با عجله در موقعیت برنده قرار داده که نمی خواهد حقیقت افشا شود.

متن کامل بیانیه ترامپ به شرح زیر است:

متن کامل بیانیه ترامپ پس از اعلام پیروزی بایدن توسط رسانه ها

همه ما می دانیم که جو بایدن برای اینکه به نادرستی خود را پیروز نشان دهد، عجله می کند و متحدان رسانه ای او نیز به شدت تلاش می کنند که کمکش کنند. آن ها نمی خواهند حقیقت برملا شود. حقیقت ساده اینجاست که این انتخابات هنوز با تمام شدن فاصله زیادی دارد. جو بایدن رسماََ برنده هیچ ایالتی اعلام نشده، چه برسد به اینکه برنده ایالت های کلیدی که به بازشماری آراء رفته اند یا ایالت هایی که ستاد ما چالش های حقوقی مآغاز ارائه داده که می تواند برنده نهایی را مشخص کند. برای نمونه در پنسیلوانیا، ناظران قانونی ما اجازه دسترسی معنادار برای نظارت بر فرایند شمارش آراء را پیدا نکردند. آراء قانونی تصمیم می گیرند که چه کسی رئیس جمهور است، نه رسانه های خبری.

ستاد ما از روز دوشنبه پیگیرد قانونی پفراینده ما در دادگاه را آغاز می کند تا مطمئن شود قوانین انتخاباتی کاملا رعایت شوند و پیروز حقیقی معین شود. مردم آمریکا شایسته انتخابات صادقانه هستند، این یعنی که شمارش تمام آراء قانونی و نه شمارش آراء غیرقانونی. این تنها راه برای مطمئن شدن از این است که افکار عمومی به انتخابات ما اعتماد کامل دارند. هنوز هم مبهوت کننده است که ستاد بایدن با اصول بنیادین مخالفت می کند و می خواهد رأی هایی شمرده شود که جعلی و ساختگی هستند یا توسط رأی دهندگان غیرواجد شرایط یا مُردگان انداخته شده اند. فقط حزبی که مشغول اقدام نادرست است، به صورت غیرقانونی ناظران را از اتاق شمارش آراء بیرون می کند و در دادگاه می جنگد تا مانع دسترسی آن ها شود.

پس بایدن در حال مخفی کردن چه چیزی است؟ من تا زمانی که مردم آمریکا آرائ درستی را که لایق آن هستند شمارش شود و تا زمانی که دموکراسی بطلبد، توقف نمی کنم.

ساعتی پیش شبکه های خبری سی بی اس و سی ان ان بایدن را پیروز و رئیس جمهوری منتخب خواندند. رسانه های دیگری نظیر نیویور تایمز، یو اس ای تودی و ان پی آر نیز پیروزی بایدن در انتخابات را اعلام کرده و وی را چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا دانستند.

بر اساس گزارش برخی منابع رجحان بایدن بر ترامپ در پنسیلوانیا به حدود 31 هزار رای رسیده و وی این ایالت را برده است. در صورتی که بایدن این ایالت را برده باشد، بدون احتساب آرای آریزونا به 273 الکترال و با احتساب آن به 284 الکترال رسیده است. برای پیروزی 270 الکترال کافی ا ست.

فاکس نیوز هم با برآورد اینکه بایدن پنسیلوانیا و نوادا را برده، سرانجام بایدن را پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت.

در صورتی که بایدن پنسیلوانیا، نوادا و آریزونا را برده باشد، تعداد الکترال او به 290 می رسد، اما معین نیست که آیا تیم انتخاباتی ترامپ پیروزی بایدن را تایید می کنند یا نه؟ ترامپ بر وقوع تقلب در پنسیلوانیا تأکید کرده و خود را برنده انتخابات دانسته است.

با پیروزی بایدن، کاملا هریس به عنوان نخستین معاون رئیس جمهور زن، و اولین آمریکایی آسیایی تبار خواهد بود که در این سمت فعالیت خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 615

به "ترامپ با صدور بیانیه ای از پذیرش پیروزی بایدن خودداری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ با صدور بیانیه ای از پذیرش پیروزی بایدن خودداری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید