دولت انگلیس درحال برقراری ارتباط با تیم بایدن

به گزارش مجله صادق ویلا، با افزایش حدس ها درخصوص شکست رئیس جمهور آمریکا در انتخابات، دولت انگلیس برقراری ارتباط با تیم نامزد دموکرات ها را شروع نموده است.

دولت انگلیس درحال برقراری ارتباط با تیم بایدن

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با افزایش برآورد ها درخصوص احتمال باخت دونالد ترامپ در انتخابات پیش روی آمریکا، دولت انگلیس با تیم جو بایدن رقیب دموکرات او در حال برقراری ارتباط است.

به نوشته نشریه بیزنس اینسایدر، از سال گذشته که بوریس جانسون به سمت نخست وزیری انگلیس دست یافت، روابط خوبی را با دولت ترامپ تجربه نموده است. ترامپ در آستانه انتخابات انگلیس جانسون را مردی شگفت انگیز و بهترین گزینه برای نخست وزیری توصیف کرد.

با این حال جیمز فورسیت خبرنگار نزدیک به حزب محافظه کار انگلیس می گوید، حلقه درونی دولت جانسون به سرعت در حال برقراری ارتباط با تیم بایدن هستند.

اخیراً دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس با سناتور کریس کونز وزیر امور خارجه احتمالی جو بایدن ملاقات کرد. فورسیت از یکی دیگر از وزرای دولت جانسون نقل کرد که انتخابات آمریکا مانند سریالی تلویزیونی است که از راستا خود خارج شده و حوصله مردم را سر برده است.

ماه گذشته روزنامه انگلیسی ساندی تایمز، گزارش کرد که به عقیده حلقه درونی دولت انگلیس شانس پیروزی بایدن در انتخابات حدود 70 درصد است و از وزرا خواسته شده با تیم بایدن ارتباط برقرار نمایند.

هفته گذشته ساجد جاوید یکی از چهره های مطرح حزب محافظه کار و وزیر خزانه داری سابق دولت جانسون به طور علنی از بایدن اعلام حمایت کرد و گفت با توجه به حمایت بایدن از تجارت آزاد و نهاد های بین المللی، چنین فردی دوست بهتری برای بریتانیا خواهد بود.

جاوید در یادداشتی در روزنامه تلگراف نوشت: جمهوری خواهی در عصر ریگان با تعهد به تجارت آزاد و جامعه مدنی و حاکمیت قانون شناخته می شد اما محافظه کاری ترامپ با جنگ تجاری، لفاظی های تفرقه افکنانه و بی توجهی آشکار به تفکیک قوا شناخته می گردد.

بیزینس اینسایدر می نویسد، انتظار می رود اولویت دولت بایدن تمرکز بر روی متحدان اروپایی همچون آلمان و فرانسه باشد که در دوران ریاست ترامپ، مسائل زیادی با واشنگتن داشته اند و انگلیس در اولویت پایین تری قرار گیرد. با این حال بایدن و جانسون در مسائلی همچون تغییرات اقلیمی و اتخاذ موضع سرسختانه تر علیه روسیه اشتراکات بیشتری دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 581

به "دولت انگلیس درحال برقراری ارتباط با تیم بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت انگلیس درحال برقراری ارتباط با تیم بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید