بیش از 7000 مقاله و پایان نامه کد کشوری اخلاق در پژوهش دریافت کردند

به گزارش مجله صادق ویلا، کمیته اخلاق سازمانی به 50 واحد دانشگاهی در 24 استان کشور و بیش از 7 هزار مقاله و پایان نامه کد کشوری اخلاق در پژوهش اعطا کرده است.

بیش از 7000 مقاله و پایان نامه کد کشوری اخلاق در پژوهش دریافت کردند

به گزارش گروه دانشگاه مجله صادق ویلا به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، یازدهمین جلسه کمیته اخلاق دانشگاهی معاونت علوم پزشکی آزاد اسلامی به ریاست محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور اعضا در سازمان مرکزی برگزار گشت.

در این جلسه با اعطای کد اخلاق به 7 واحد دانشگاهی متقاضی شامل تهران مرکزی، بهبهان، تربت جام، سنندج، خمینی شهر، بندرعباس و ابهر که مدارک و مستندات ارسالی آن ها در این جلسه مورد تأیید قرار گرفت، موافقت شد.

همچنین بر اساس گزارش عملکرد کمیته های سازمانی اخلاق که مربوط به واحد های دانشگاهی است، هم اکنون 50 واحد دانشگاهی در 24 استان کشور دارای کد کمیته اخلاق سازمانی از معاونت علوم پزشکی دانشگاه بوده که در سامانه ملی کمیته اخلاق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آدرس ethics.research.ac.ir به ثبت رسیده است.

تا به امروز برای 7211 مقاله، طرح های پژوهشی و پایان نامه های واجد شرایط کد کشوری اخلاق صادر کرده اند که عملکرد آن ها بطور جداگانه در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین بیشترین کد های اخلاق اختصاص داده شده به این پژوهش ها به ترتیب مربوط به دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، واحد علوم و تحقیقات تهران و واحد اصفهان خوراسگان است.

لازم به ذکر است، معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در شهریور ماه سال 1394 پیروز به کسب اعتبارنامه با صلاحیت کمیته اخلاق در پژوهش دانشگاهی با کد اختصاصی IR.IAU.REC از کمیته ملی اخلاق وزارت بهداشت شده است و مسئولیت بررسی و اعطای کد اختصاصی به واحد های دانشگاهی تحت عنوان کمیته اخلاق سازمانی را بر عهده دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 60

به "بیش از 7000 مقاله و پایان نامه کد کشوری اخلاق در پژوهش دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 7000 مقاله و پایان نامه کد کشوری اخلاق در پژوهش دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید