اردوغان: نمی گذاریم تروریست ها از عراق به ترکیه حمله کنند

به گزارش مجله صادق ویلا، رئیس جمهور ترکیه از انجام یک حمله پیروز در عمق خاک عراق و علیه ترروریست های پ ک ک خبر داد.

اردوغان: نمی گذاریم تروریست ها از عراق به ترکیه حمله کنند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رئیس جمهور ترکیه عصر یکشنبه از تداوم حملات به عمق خاک عراق و علیه محل تجمع تروریست های پ ک ک خبر داد.

به گزارش منابع خبری، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در این زمینه گفت: اجازه نمی دهیم یک گروه خیانتکار از اردوگاه مخمور به عنوان مرکز عملیات تروریستی استفاده کند. ما تروریسم را ریشه کن می کنیم.

وی از حمله پیروز نیرو های اطلاعاتی ترکیه علیه یکی از اعضا ارشد گروه تروریستی پ ک ک با نام مستعار دکتر حسین در روز شنبه خبر داد.

گروه پ ک ک که در 35 سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می شود. ترکیه می گوید که شبه نظامیان پ ک ک مسئول مرگ بیش از 40 هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و بچه ها هستند.

رجب طیب اردوغان اخیرا در مصاحبه با شبکه خبری تی آر تی با هشدار به عراق گفته بود که ترکیه می تواند به یک اردوگاه که مبدل به محل استقرار شبه نظامیان کرد شده و مکان امنی برای آن ها ایجاد کرده، حمله نظامی کند.

اشاره اردوغان به اردوگاه مخمور در 180 کیلومتری جنوب ترکیه و مستقر کوه های قندیل در شمال عراق است که بنا بر ادعای مقام های ترکیه میزبان بیش هزاران پناهجوی ترکیه ای است.

اردوغان گفت: اگر سازمان ملل آنجا را پاکسازی نکند ما این کار را به عنوان عضو سازمان ملل انجام خواهیم داد. ما باید چه مدت در مورد آن مکان صبور باشیم.

یک مقام ارشد عراقی در این زمینه گفت که ترکیه هفته گذشته بابت فعالیت های تروریستی اعضای پ ک ک در مخمور علیه ترکیه به بغداد شکایت کرد. این مقام عراقی گفت، فرماندهان امنیتی و مقام های محلی شکایت ترکیه را بررسی کردند و به دولت عراق گفتند که اردوگاه مخمور توسط نیرو های پ ک ک کنترل نمی شود. سخنگوی دولت عراق تا به امروز از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است.

این اردوگاه در دهه 1990 زمانی که هزاران کرد از ترکیه با ترغیب پ ک ک از مرز عبور کردند، تاسیس شد. اردوگاه مخمور سال قبل هدف حملات هوایی ترکیه قرار گرفت.

یک مقام ترکیه ای در این باره گفت: اردوگاه مخمور به عنوان یکی از مراکز تدارکاتی در حملات علیه ترکیه یا نیرو های مسلح ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد. اکنون زمان آن فرا رسیده که این مکان از وجود پ ک ک پاکسازی شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 985

به "اردوغان: نمی گذاریم تروریست ها از عراق به ترکیه حمله کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: نمی گذاریم تروریست ها از عراق به ترکیه حمله کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید