جاذبه های گردشگری وین؛ پایتخت اتریش

به گزارش مجله صادق ویلا، جاذبه های گردشگری وین با وجود پیشینه تاریخی طولانی و جنگ های متعدد توانسته اند روی پا بایستند. وین پر است از قصرهای سلطنتی و موزه های متعدد.

جاذبه های گردشگری وین؛ پایتخت اتریش

برای سفر با قیمت تور پوکت تابستان 1400 همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

وین (Vienna) پایتخت کشور اتریش و یکی از استان های نه گانه کشور اتریش محسوب می گردد. این شهر بزرگترین شهر اتریش و نهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. تا قبل از آغاز قرن بیستم میلادی، وین بزرگترین شهر آلمانی زبان اروپا بود. بهترین زمان برای مسافرت به این شهر فصل بهار است. در این مطلب نگاهی به مهم ترین جاذبه های گردشگری وین انداخته ایم.

1. قصر سلطنتیهافبورگ

هافبورگ یک قصر سلطنتی است که از زمان ساخت آن در قرن سیزدهم میلادی، نقشمهمی در صحنه دولت اتریش بازی نموده است. این قصر در طی قرن ها، مرکز تجمع بعضی ازافراد سیاسی پرنفوذ اروپا بوده است؛ از جمله حکمرانان هاپسبورگ، حکمرانان روم وامپراتورهای اتریشی-مجاری.

اما این قصر امروزه موزه و خانه رئیس جمهور اتریش است ودارای بخش ها و تالارهای متعددی است که در طی قرن ها ساخته شده اند. البته بازدیدنمایندگانتنها از سه بخش آن می توانند دیدن نمایند؛ آپارتمان های سلطنتی، موزه سیسی (Sisi) که به الیزابت، همسر امپراتور فرانتس ژوزف اختصاصداشت، و کلکسیون نقره ای که مجموعه ای است از اشیای خانواده سلطنتی.

قصر سلطنتی هافبورگ یکی از جاذبه های گردشگری وین

2. هوندرتواسرهاوس

هوندرت واسرهاوس یک مجتمع آپارتمانی رنگارنگ در نزدیکی مرکز وین و درناحیه لاندزتراس (Landstraße) است. نام این ساختمان از هنرمند اتریشی فریدنزرایشهوندرتواسر (Friedensreich Hundertwasser) گرفته شده کهبه همراه معمار کراوینا (Krawina) و همزمان با طراحی این ساختمان،این مفهوم را در قرن بیستم توسعه داد. هر یک از 52 آپارتمان موجود در این مجتمع،رنگ خاص خودش را دارد و در بعضی از آنها درختانی روییده اند و شاخه های آنها ازپنجره ها بیرون زده اند. ساخت این آپارتمان مبتکرانه در سال 1985 تمام شد و اکنونبه عنوان یکی از بخش های اصلی در میراث فرهنگی وین به شمار می رود.

هوندرت واسرهاوس یکی از جاذبه های گردشگری وین

3. کاخ شونبرون

اتاق های سلطنتی کاخ شونبرون (اشلوسشونبرون) بی نظیرند و حتی آپارتمان های قیصر در هافبورگ به گرد پایشان هم نمی رسند.کاخ را امپراتور ماتیاس دور چشمه ای ساخت که هنگام شکار پیدا کرد و بعدتر فردینانددوم در سال 1637 آن را کامل کرد. ترک ها، در نبرد وین، این کاخ را ویران کردند،اما لئوپولد اول دوباره یک کاخ تابستانی آن جا ساخت. وقتی ماریا ترزا به تخت نشست،شونبرون را اقامت گاه خانواده سلطنتی کرد و دستور داد آن را بزرگ تر نمایند. کارلاول، آخرین پادشاه خاندان هابسبورگ هم در سال 1918 در همین کاخ از سلطنت کناره گرفت.از 1441 اتاق کاخ مردم فقط می توانند از 40 اتاق بازدید نمایند.

نمای بیرونی کاخ شونبرون

4. کلیسای جامعسنت اشتفان

کلیسای جامع سنت اشتفان یا اشتفاندوم، معروف ترین و زیباترین سازه وینشاهکار گوتیک اشتفاندوم است که وینی ها به آن اشتفه می گویند. کلیسای اصلی را درقرن 12 میلادی ساخته اند، اما حالا فقط دروازه بزرگ غربی و برج های کافران یا هایدن تورمهاز آن دوران باقی مانده اند که هر دو سبک رومانسک دارند. در سال 1359 میلادی کارتغییر ظاهر کلیسا به سبک گوتیک را آغاز کردند. مهم ترین شاخصه کلیسا برج جنوبیآن است که 136.7 متر ارتفاع دارد و 75 سال طول کشید تا آن را بسازند. گرچه باید از343 پله بالا بروید تا به بالای برج برسید، اما منظره آن بالا به زحمتش می ارزد.

قرار بود کهبرج شمالی هم مثل همین برج بسازند، اما جیب امپراتوری خالی بود و بعد هم سبک گوتیکاز مد افتاد. به همین دلیل، قبه برج شمالی را در سال 1579 به سبک دوره رنسانسساختند و در سال 1952 هم بزرگ ترین ناقوس اتریش را بالای این برج نصب کردند که آسانسوردارد.

کلیسای جامع سنت اشتفان در وین

5. ساختمانمجلس وین

جلسات مجلسی اتریش، در ساختمان مجلس وین در منطقه 1 تشکیل می شوند.این بنا که عامدانه به سبک یونانی ساخته شده است؛ در عین شکوه، حسی از قانون، آزادیو دموکراسی را به بیننده القا می نماید. ساختمان مجلس وین، مانند بسیاری از مناظرخیابان رینگ (Ring) در نیمه دوم قرن نوزدهم، طی نوسازی شهری وپروژه توسعه بعد از تخریب دیوار سابق شهر در اینجا ساخته شد.

معمار این بنای دولتی،فردی به نام تئوفیل فون هانزن (Theophil von Hansen) ازدانمارک بود. حکومت اتریش که در این زمان هنوز هم پادشاهی بود، به اندازه ای کهامروز شاهد آن هستیم برای نمایندگان مردم چنان ارزشی قائل نبود. ساخت بنای مجلسکه در سال 1874 آغاز شد، در سال 1884 کاملاً تکمیل شده بود. هانزن با زیرکی، سبکمعماری یونانی را برای ساختمان انتخاب کرد که ایده ای از قانون، آزادی و سایر مفاهیممحبوب مردمی پرورش یافته در عصر هلنی را به خوبی منعکس می کرد.

ساختمان مجلس یکی از جاذبه های گردشگری وین

6. مجموعهسلطنتی بلودر

مجموعه سلطنتی بلودر (Belvedere) از دو کاخ روبه رویهم که با یک باغ زیبا از هم جدا می شوند تشکیل شده و امروزه مجموعه های هنریارزشمندی را از هنرمندان برجسته ای چون ونگوگ و کلیمْت در دل خود به نمایش می گذارد.معنای نام بلودر به زبان ایتالیایی یعنی چشم انداز زیبا و اگر از کاخ بلودر بالاییبه کل مجموعه نگاهی بیندازید علت این نام گذاری را به خوبی لمس خواهید کرد. اینمجموعه به عنوان کاخ تابستانی شاهزاده اوژِن، یک فرمانده پیروز ارتش فرانسه ساختهشد که در سال 1683 ارتش ترکیه را در هم شکست. کاخ بلودر که شاهکاری از سبک معماریباروک به شمار می رود، توسط معمار دربار، یوهان لوکاس فون هیلدبرانت طراحی شد.

مجموعه سلطنتی بلودر یکی از جاذبه های گردشگری وین

7. رستورانکریستین موناستیری

رستوران مذکور در جایی تاسیس شده است که قبلا یک صومعه بود. اینرستوران یک کتاب فوق العاده مصورناشناخته را در اختیار مشتریانش قرار می دهد. بنای قرن هجدهمی رستوران بازسازی شدهاست. این بنا گویی که شخصیت دارد، مکانی عالی برای یک شام رمانتیک محسوب می گردد. ازهمه مهمتر در اینجا می توانید غذاهای بسیار خوشمزه اتریشی، اروپایی، چند ملیتی وترکیبی را که توسط آشپزان ماهر پخت می گردد، مزه کنید. اگر دنبال یک رستوران خوب میگردید اینجا می تواند گزینه خوبی باشد.

رستوران کریستین موناستیری در وین

کلام آخر

برای دیدن بیشتر جاذبه های گردشگری وین بهتر است از حمل و نقل عمومی بهره ببرید و یک وین کارت تهیه کنید. با این اقدام هزینه های سفر را کاهش داده و هم جاذبه های بیشتری را بازدید نموده اید. سفر خوبی داشته باشید.

گروه گردشگری خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 600

به "جاذبه های گردشگری وین؛ پایتخت اتریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری وین؛ پایتخت اتریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید