شروع سفر بدون قرنطینه گردشگران به بالی

به گزارش مجله صادق ویلا، نخستین گروه از گردشگران خارجی که ملزم به سپری کردن دوران قرنطینه نیستند وارد بالی شدند.

شروع سفر بدون قرنطینه گردشگران به بالی

به گزارش دنیای سفر و به نقل از رویترز، روز دوشنبه، بالی جزیره مشهور تفریحی اندونزی میزبان نخستین گروه از جهانگردان خارجی بود که پس از لغو لزوم سپری کردن دوران قرنطینه، به این مکان سفر کردند. لغو لزوم سپری کردن دوران قرطینه برای مسافران، بخشی از برنامه کاهش مقررات کرونایی است که از زمان افت آمار ابتلا به کرونا در اندونزی شروع شده است.

بالی که به علت معبدها، آبشار و طبیعت معروفیت دارد در سال 2019 یعنی سالی که هنوز کرونا شیوع پیدا ننموده بود، میزبان 6.2 میلیون جهانگرد خارجی بود. اما از زمانی که بالی از اکتبر سال گذشته به روی جهانگردان خارجی باز شده است فقط شمار اندکی از جهانگردان به این مکان سفر نموده اند چراکه لزوم سپری کردن دوران قرنطینه و سایر مقررات جهانگردان را برای انتخاب بالی به عنوان مقصد سفر دلسرد می کرد.

اکنون بر اساس یک برنامه تازه، تمامی جهانگردان واکسینه شده می توانند از قرنطینه سه روزه اجباری معاف شوند، گرچه باید چهار روز در این جزیره بمانند.

با توجه به این که در شرایط عادی، جهانگردی بیش از 50 درصد از اقتصاد بالی را دربرمی گیرد، بسیاری از ساکنان این جزیره امیدوارند فرایند رونق جهانگردی سرعت بیشتری پیدا کند چراکه بعضی از کشورهای همسایه در این فرایند پیروز تر عمل نموده اند.

در حال حاضر برنامه سفر بدون قرنطینه در تایلند و فیلیپین نیز برای جهانگردان خارجی به اجرا گذاشته شده است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1348

به "شروع سفر بدون قرنطینه گردشگران به بالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع سفر بدون قرنطینه گردشگران به بالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید