گردش مالی 1000 میلیاردی فن بازارهای کشور در 20 سال گذشته

به گزارش مجله صادق ویلا، تهران (پانا) - دبیر شبکه فن بازار ملی ایران گفت از ابتدای شکل گیری فن بازارهای تخصصی و منطقه ای، یعنی در 20سال گذشته بیش از هزار میلیارد تومان گردش مالی در این شبکه انجام شده است.

گردش مالی 1000 میلیاردی فن بازارهای کشور در 20 سال گذشته

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، هفدهمین نشست سراسری فن بازارهای کشور که در هفته نکوداشت بیست سالگی پارک فناوری پردیس برگزار شد. محمد صالح خالقی با توجه برگزاری این نشست گفت: پارک فناوری پردیس ماموریت های ملی و منطقه ای هم بر دوش دارد و ایجاد شبکه ملی فن بازارهای کشور یکی از برنامه های این پارک است. ما در نظر داردیم جشن 20 سالگی پارک را با تکمیل شبکه فن بازار ملی در سراسر کشور همراه کنیم.

وی ادمه داد: به همین علت هفدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای و تخصصی کشور همزمان با هفته نکوداشت بیست سالگی پارک برگزار شد. در این نشست با حضور روسای فن بازارهای منطقه ای و تخصصی، مدیران کارگزاران تجارت فناوری، بازیگران اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور آخرین شرایط فن بازار ها را بررسی کردیم. همچنین ارزیابی های تخصصی و اعلام نتایج عملکرد کارگزاران از دیگر برنامه های ما بود.

دبیر شبکه فن بازار ملی ایران گفت: کار اصلی دفاتر فن بازارها توسعه بازار فناوری است. یعنی هر جا که در اکوسیستم فناوری مبادله ای انجام می شود، دفاتر فن بازار و کارگزاران تجارت فناوری تسریع و تسهیل این مبادلات را انجام می دهند. این مبادلات اعم از فروش محصولات فناورانه و هایتک، جمع آوری سرمایه برای اختراعات و استارت آپ ها و همچنین موضوع انتقال دانش فنی و رفع نیازهای فناورانه با استفاده از توان داخلی است که با کمک فن بازارها و کارگزاران تجارت فناوری تسهیل و تسریع می شود. با توجه به برنامه ها و آموزش های ما به این فن بازارها، کار تجارت فناوری انجام می شود

خالقی ادامه داد: در نظر داریم امسال برنامه های بین المللی در شبکه فن بازار ملی هم داشته باشیم. البته دستیابی به این هدف مورد نظر زمانبر خواهد بود، ولی در تلاش هستیم ارتباطات بین المللی کارگزاران تجارت فناوری با کارگزاران دیگر کشورها بیشتر شود.

وی ادامه داد: ما در طرح بین المللی شبکه ملی فن بازار می خواهیم فرصت های صادراتی خودمان را به دیگر کشورها معرفی و فرصت های سرمایه گذاری را از سرمایه گذاران دیگر کشورها برای کشور جذب کنیم. هدف ما کمک به اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور برای جذب سرمایه و دانش علمی است.

دبیر شبکه ملی فن بازار کشور گفت: تا به امروز بیش از هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته ایم. اما ذکر این نکته مهم است که تنها در یک سال گذشته با همت کارگزاران تجارت فناوری و مدیران فن بازار توانستیم حدود 500 میلیارد تومان گردش مالی داشته باشیم. مجموعه این مبالغ در بازاریابی های محصولات فناورانه و سرمایه گذاری های لازم برای استارتاپ ها، اختراعات و شبکه نوآوری کشور بوده است.

خالقی گفت: ذکر این نکته ضروری است که نسبت هزینه به این گردش مالی بیش از 150 برابر بوده است یعنی ما با هزینه بسیار کمتر گردش مالی مورد نظر را رقم زده ایم و درآمدها بیش از 150 برابر سرمایه گذاری ها بوده است.

وی افزود: تسهیل فعالیت فن بازارها، کار بروکرها یا کارگزارهای فناوران است که از طریق بخش خصوصی انجام می شود و شبکه ملی فن بازار ایران نقش هدایت کننده این کار را بر عهده دارد. همچنین نظارت و اقدامات راهبران این شبکه از طریق شبکه ملی فن بازار ایران انجام می شود.

خالقی افزود: بنابراین نیاز است که کارگزاران تجارت فناوری که مهمترین عوامل ایجاد این بازارها هستند در سراسر کشور فعال تر شوند. تا کنون 50 شرکت کارگزاری با ما همکاری می کنند و تلاشمان این است که تا انتهای سال این عدد به 70 کارگزار برسد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1154

به "گردش مالی 1000 میلیاردی فن بازارهای کشور در 20 سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردش مالی 1000 میلیاردی فن بازارهای کشور در 20 سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید