چین: آمریکا دانشمندان را برای حمایت از آزمایشگاهی بودن کرونا تحت فشار قرار داد

به گزارش مجله صادق ویلا، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین گفت که بسیاری از دانشمندان دنیا مخالفت صریح خود را با سیاسی کردن ردیابی منشا کرونا به وسیله ایالات متحده اعلام نموده اند.

چین: آمریکا دانشمندان را برای حمایت از آزمایشگاهی بودن کرونا تحت فشار قرار داد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی وزارت خارجه چین عصر دوشنبه به وقت تهران در نشست خبری در مورد مسائل روز منطقه و دنیا از جمله اتهام زنی های آمریکا علیه چین درباره منشا کرونا شرکت کرد و گفت، چین بارها و بارها تاکید نموده که ردیابی منشا کرونا موضوعی علمی است و نباید سیاسی گردد.

وانگ ونبین از سخنگویان وزارت خارجه چین در بخشی از این نشست خبری درباره اتهام زنی های آمریکا به چین در زمینه منشاء کرونا گفت، ایالات متحده دانشمندان را تحت فشار قرار داد تا از فرضیه نشت آزمایشگاه حمایت نمایند. این نشان می دهد که ایالات متحده به جای جستجوی منشأ علمی این قضیه، فقط به این فکر می نماید که چگونه مسئولیت را به گردن چین بیندازد.

این دپیلمات چینی ادامه داد، ماسیمو گالی رئیس بخش بیماری های عفونی در بیمارستان لوئیجی ساکو وابسته به دانشگاه میلان گفت که ویروس کرونا ویروس ناشناخته ای است وهیچ نشانه ای از مهندسی ژنوم در آن وجود ندارد و نظریه نشت آزمایشگاه هیچ پایه علمی ندارد.

وانگبین اضافه نمود،دکتر دانیل اندرسون استادیار سابق دانشکده پزشکی دوک که در آزمایشگاه ووهان کار می کرد، گفت که در آزمایشگاه ووهان پروتکل ها و الزامات سختگیرانه ای برای مطالعه در زمینه مهارعوامل بیماری زا وجود داشت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین گفت، چین بارها و بارها تاکید نموده که ردیابی منشا کرونا موضوعی علمی است و نباید سیاسی گردد.

چندی قبل هم ژائو لی جیان از دیگر سخنگویان وزارت خارجه چین در یک نشست خبری اتهام زنی های کشورهای غربی به ویژه آمریکا علیه پکن درباره همه گیری ویروس کرونا را به شدت رد کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین گفت که آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان به علت نقش مهمی که در زمینه آنالیز و مطلعه کووید-19 داشته است، شایسته دریافت جایزه نوبل پزشکی است.

در هفته های اخیر مقام های غربی به ویژه آمریکایی بارها به چین درباره عدم همکاری با تحقیقات بین المللی برای معین شدن خاستگاه و منشا ویروس کرونا اتهام زده اند اما پکن به شدت این اتهام زنی را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1034

به "چین: آمریکا دانشمندان را برای حمایت از آزمایشگاهی بودن کرونا تحت فشار قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا دانشمندان را برای حمایت از آزمایشگاهی بودن کرونا تحت فشار قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید