چرا ژاپنی ها سفر خارجی نمی روند؟

به گزارش مجله صادق ویلا، تعداد شگفت انگیزی از ژاپنی ها می گویند که دیگر سفر برای آنان در اولویت قرار ندارد. نتیجه نظرسنجی ای که سال گذشته به وسیله شرکت اطلاعات دنیای Morning Consult انجام شد نشان داد که 35 درصد از پاسخ دهندگان ژاپنی اعلام کردند که تمایلی به سفر مجدد ندارند که بالاترین نرخ عدم تمایل به سفر در مقایسه با سایر کشور های دنیا محسوب می گردد. تتسو ناکامورا استاد دانشگاه تاماگاوا و متخصص رفتار گردشگری و روانشناسی می گوید که نتایج اصلا تعجب آور نیستند.

چرا ژاپنی ها سفر خارجی نمی روند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، ناکامورا می گوید: در سال 2019 میلادی حتی پیش از پاندمی کووید ژاپنی هایی که دست کم یک بار در سال به خارج از کشور سفر می کردند حدود 10 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دادند. طبق مطالعه ای که ناکامورا در سال 2016 میلادی انجام داد اشاره نموده بود ژاپنی هایی هستند که او آنان را منفعل خواند بدان معنا که می گویند می خواهند به خارج از کشور سفر نمایند، اما سفر نمی نمایند و دسته دیگری از ژاپنی را انکارگرایان نامید افرادی که هیچ علاقه ای به سفر به خارج از کشور نشان نمی دهند و به خارج از کشور سفر نیز نمی نمایند.

آن دو گروه روی هم حدود 70 درصد از پاسخ دهندگان را در مطالعه پیش از پاندمی کووید تشکیل می دادند که انکارگرایان تقریبا 30 درصد از آنان را شامل می شدند.

شاد در خانه

به گفته وزارت امور خارجه ژاپن علیرغم آن که ژاپن قدرتمندترین پاسپورت دنیا را دارد کمتر از 20 درصد از مردم ژاپن دریافت پاسپورت برای شان اولویت داشته است. برای بعضی از آنان که هرگز سفر خارجی انجام نداده اند سفر های داخلی در ژاپن کافی هستند. ناکامورا می گوید: بسیاری از ژاپنی ها حتی پیش از آن که به کشور های خارجی سفر نمایند احساس می نمایند سفر به خارج از کشور زمان بر بوده و هم چنین برنامه ریزی و مهارت زیادی برای آن مورد احتیاج است.

هیرو ایشیدا 25 ساله از استان چیبا و علاقمند به موتورسیکلت و موتورسواری با هارلی دیویدسون می گوید: من تمایل زیادی برای سفر به ایالات متحده دارم بیش تر بدان خاطر که در رسانه های غربی دیده ام که گفته شده آنجا جایی است که موتورسواران باید بروند، اما به احتمال زیاد به آنجا نخواهم رفت، زیرا برنامه ریزی برای سفر سخت است.

ایشیدا می گوید ژاپن مقاصد فراوانی دارد که برای موتورسواران مجذوب کننده است. آخرین سفر او به خارج از کشور یک سفر میدانی به گوام در دورانی بود که در دبیرستان تحصیل می کرد. او اشاره می نماید که از آن موقع به این سو هرگز تمایلی برای سفر به خارج از کشور نداشته است.

کوتارو توریمی تحلیلگر صنعت هوانوردی می گوید فکر کردن درباره پیچیده بودن برنامه ریزی سفر به خارج از کشور پس از پاندمی کووید و افزایش خطر ابتلا به عفونت تشدید شده و خود مانعی برای ترغیب ژاپنی برای سفر به خارج از کشور بوده است.

علاوه بر این، او ادعا می نماید که پاندمی ذهنیت ژاپنی را تغییر داده است. او می گوید: افرادی که پیش تر سفر می کردند اکنون به علت خطر ابتلا به عفونت می ترسند به خارج از کشور سفر نمایند. با این وجود، سفر های داخلی خوب هستند. من گمان می کنم آنان بیش تر متوجه می شوند که نقاط گردشگری مجذوب کننده زیادی در ژاپن وجود دارد و مردم می توانند بدون رفتن به خارج از کشور تفریح نمایند.

این تحلیلگر خاطرنشان می نماید که افرادی که می گویند دیگر نمی خواهند سفر نمایند ممکن است به سادگی تمایلی به سفر در مدت زمان نزدیک تا سرانجام کامل پاندمی کووید نداشته باشند.

پول کم تر، مسائل بیش تر

هزینه سفر نیز قابل تامل است. ین واحد پول ملی ژاپن در ضعیف ترین شرایط خود در دهه های اخیر قرار گرفته است و بسیاری از کارگران ژاپنی طی 30 سال گذشته افزایش دستمزدی نداشته اند. عایدی قابل تصرف کمتر بدان معناست که جوانان ممکن است تمایل بیش تری به ماندن در کشور یا کاوش و گردش در مکان های اطراف شان داشته باشند.

در مقایسه با نسل های پیشین آنان کم تر به خارج از کشور خواهند رفت، زیرا پول زیادی ندارند. علاوه بر این، بسیاری از جوانان تفریح های آنلاین یا بازی های گوشی های هوشمند را لذتبخش تر از سفر به خارج از کشور می دانند.

بسیاری از افراد مسن دوست دارند پس از حل شدن مسائل ناشی از پاندمی کووید دوباره به خارج از کشور سفر نمایند.

آکی فوکویاما 87 ساله مدیر مالی نیمه بازنشسته است. او سفر های خارجی زیادی برای بازی گلف داشته و می خواهد دوباره سفرهایش را از سر گیرد، اما سلامتی و افزایش سن اش را علت اصلی عدم انجام سفر های خارجی می داند.

او می گوید: تا حدود 15 یا 20 سال پیش اغلب به خارج از کشور می رفتم. اکنون بیشتر دوستان ام فوت نموده اند. اگر کسی مرا دعوت کند قصد دارم به داخل کشور سفر کنم شاید جایی نزدیک.

بر اساس آخرین داده های سازمان ملی گردشگری ژاپن تعداد مسافران خارجی ژاپن در سال 2022 میلادی با حدود 2.7 میلیون نفر در مقایسه با رقم 20 میلیون نفری در سال 2019 میلادی 86.2 درصد کاهش داشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 اسفند 1401 بروزرسانی: 2 اسفند 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1520

به "چرا ژاپنی ها سفر خارجی نمی روند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ژاپنی ها سفر خارجی نمی روند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید