پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 8 آبان ماه 1401

به گزارش مجله صادق ویلا، آسمان تهران امروز آفتابی و در بعضی ساعات ابری و توام با رگبار و رعد و برق پیش بینی شده است و دما در طول شب از دوازده درجه به مرور و در طول روز به بیست و چهار درجه می رسد. کیفیت هوای تهران امروز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 8 آبان ماه 1401

به گزارش خبرنگاران؛ از فردا یکشنبه 8 آبان روند کاهش نسبی دما در تهران شروع می گردد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 24 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (8 آبان ماه) نیمه آفتابی تا حدودی ابری و با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (9 آبان ماه) هم نیمه آفتابی با حداقل دمای 13 و حداکثر دمای 23 درجه سانتیگراد و برای روز سه شنبه (10 آبان ماه) تا حدودی آفتابی همراه با رگبار با حداقل دمای 12 درجه و با حداکثر دمای 22 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

آخرین شرایط آلودگی هوای تهران؛ تداوم هوای ناسالم برای گروه های حساس

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 95 و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 97 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

توصیه می گردد که شهروندان در این شرایط از هرگونه فعالیت خارج از منزل که سبب می گردد نفس کشیدن تا حدی سخت تر از حالت طبیعی صورت گیرد، پرهیز نمایند.

کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می گردد؛ بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول (سالم) یا میانه، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس، از 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها، از 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور برای چند روز آینده

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های ساحلی دریای خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی، زنجان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در منطقه ها سردسیر بارش برف، در منطقه ها مستعد گردوخاک و در نوار شمالی کشور کاهش دما پیش بینی شده است.

فردا یکشنبه در خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده روی می دهد. دوشنبه در بعضی منطقه ها غرب، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و دامنه های مرکزی زاگرس، سه شنبه در نوار شمالی کشور و استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و چهارشنبه در استان های ساحلی دریای خزر، شمال شرق، منطقه ها مرکزی و استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی بارش پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز سه شنبه در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل افزایش دما روی می دهد. بعلاوه امروز در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و یکشنبه در بخش هایی از شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می گردد. دریای خزر نیز در روز های یکشنبه و سه شنبه مواج است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 آبان 1401 بروزرسانی: 7 آبان 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1466

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 8 آبان ماه 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 8 آبان ماه 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید