پیشنهاد لاریجانی برای افزایش حقوق کارمندان

به گزارش مجله صادق ویلا، رئیس مجلس گفت: افزایش 15 درصدی حقوق بهتر است به صورت پلکانی معکوس اجرا گردد تا قشرهای پایین تر، بیشتر بهره مند شوند، ضمن آن که علاوه بر نرخ 15 درصدی افزایش حقوق، استثنائاتی درخصوص افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و خلبانان دیده شده است.

پیشنهاد لاریجانی برای افزایش حقوق کارمندان

به گزارش مجله صادق ویلا به نقل از تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه امروز(دوشنبه، 9 دی) کمیسیون تلفیق بودجه 99 در جمع مجله صادق ویلا، ضمن تشکر از اعضای این کمیسیون، گفت: به اقتضای شرایط تحریم آنالیز بودجه باید به نحوی باشد که مایحتاج مردم تأمین تا فشار کمتری به آن ها وارد گردد، همچنین حقوق ها باید به گونه ای تنظیم گردد که طبقات پایین تر، بهره بیشتری ببرند.

وی با بیان اینکه شفافیت و واقعی شدن بودجه باید تحقق پیدا کند، همه آمار و ارقام آن دقیق باشد و هیچ ملاحظه ای در این زمینه وجود ندارد، گفت: درآمدها و هزینه ها در بودجه هرچه شفاف تر باشد، مناقشات داخلی کشور کمتر خواهد بود.

رئیس مجلس با بیان اینکه باید شرایط کسب و کار را ساده کنیم، اضافه کرد: در بسیاری از کشورها جز در دو بخش بهداشت و درمان و امنیت، سرمایه گذاری، به اجازه دولت احتیاج ندارد، زیرا شرایط سرمایه گذاری را دولت ها اعلام می نمایند و هر سرمایه گذار در چارچوب اعلام شده، عمل نموده، دولت نیز نظارت می نماید.

لاریجانی ادامه داد: این برنامه در کشور ما نیز با توجه به اینکه در شرایط تحریم قرار داریم، باید در خصوص سرمایه گذاری های خُرد و متوسط اجرا گردد.

وی گفت: پایشی را اتاق بازرگانی در خصوص شرایط کسب و کار انجام داده که نشان می دهد اگر مانند بسیاری از کشورها شرایط را برای سرمایه گذاری تسهیل نکنیم، سرمایه گذاری به خوبی انجام نمی گردد، همچنین گاهی تعارض منافع سبب می گردد که اجازه فعالیت در بعضی از کسب و کارها صادر نگردد.

رئیس مجلس با بیان اینکه در چنین شرایطی اختیارات باید از حالت متمرکز خارج شده و استان ها اختیارات بیشتری داشته باشند، اضافه کرد: پیشنهادهایی مطرح است تا تصمیم گیری ها در خصوص سرمایه گذاری ها سریع تر انجام گردد و کسانی که می خواهند در بخش های مختلف سرمایه گذاری نمایند، احتیاج به مجوز از مرکز نداشته باشند.

لاریجانی اضافه کرد: در خصوص تأمین مایحتاج مردم، پیشنهادهایی مطرح شد تا امکانات به خوبی به دست مردم برسد که این موضوع به همراه بحث سقف بودجه مورد آنالیز قرار می گیرد.

وی گفت: افزایش 15 درصدی حقوق بهتر است به صورت پلکانی معکوس اجرا گردد تا قشرهای پایین تر، بیشتر بهره مند شوند، ضمن آن که علاوه بر نرخ 15 درصدی افزایش حقوق، استثنائاتی درخصوص افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و خلبانان دیده شده است.

رئیس مجلس اضافه کرد: در خصوص شرکت های دولتی نیز دیوان محاسبات آنالیز هایی را انجام داده و پیشنهادهایی را مطرح نموده است.

لاریجانی گفت: واگذاری طرح های عمرانی رقم قابل توجهی دارد که با آن می توان واگذاری طرح های نیمه کاره را تسهیل کرد، می توان در سطح استان ها مقدماتی برای واگذاری ها مشخص و همین سازوکار را نیز برای واگذاری طرح های ملی ایجاد کرد، هدف از واگذاری ها باید این باشد که سرمایه گذار اگر در یک بازه زمانی به کاربری رسید، منابعی را که در اختیار داشته پس دهد و این موضوع می تواند نقدینگی را به سمت سرمایه اصلی کشور راهنمایی کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 17

به "پیشنهاد لاریجانی برای افزایش حقوق کارمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد لاریجانی برای افزایش حقوق کارمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید