هشدار آمریکا به کشورهای عربی

به گزارش مجله صادق ویلا، جوی هود دستیار امور خاور نزدیک وزارت امور خارجه ایالات متحده در پاسخ به پرسشی در خصوص اقدام احتمالی برخی از کشورهای عرب متحد آمریکا برای عادی سازی روابط با دولت سوریه گفت: آمریکا از این کشورها می خواهد با دقت بسیار اقدامات اعمال شده توسط دولت سوریه طی دهه گذشته را مد نظر داشته باشند.

هشدار آمریکا به کشورهای عربی

هود اشاره ای به تلاش و اقدامات کشورهای غربی برای سرنگون کردن دولت قانونی سوریه نکرد.

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا همچنین مدعی تلاش های حکومت سوریه برای جلوگیری از دسترسی مردم به کمک های بشردوستانه شد.

جوی هود در ادامه گفت: البته باید اضافه کنم که ما قانون تحریم های سزار را داریم. این قانونی است که از پشتیبانی گسترده از سوی هر دو حزب در کنگره برخوردار است و دولت بایدن قانون آن را دنبال می کند.

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داد: بنابراین، کشورها و بنگاه های تجاری باید خیلی مراقب باشند که هرگونه تراکنش احتاقتصادی، آنها را در معرض تحریم های ایالات متحده قرار ندهد.

جوی هود تاکید کرد تا زمانی حکومت بشار اسد به طور اساسی تغییر رفتار ندهد، آمریکا رویکرد خود را در قبال این حکومت تغییر نخواهد داد.

قانون سزار که توسط دولت دونالد ترامپ به اجرا گذاشته شد، در نظر دارد از هرگونه معامله اقتصادی با حکومت سوریه جلوگیری کند تا دولت سوریه مجبور شود قدرت را به دولت مورد نظر آمریکا واگذار کند.

در یک سال اخیر شواهد و قراین نشان می دهد که برخی کشورهای عربی به دنبال تجدید نظر در روابط خود با سوریه هستند. این اتفاق پس از تثبیت حکومت بشار اسد در سوریه رخ داده است.

اتحادیه کشورهای عرب در سال 2011 سوریه را به دلیل ابراز مخالفت با سیاست دمشق در رابطه با مقابله با شورشیان خشونت طلب به حالت تعلیق درآورد و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس سفیران خود را از دمشق خارج کردند و این شورا ائتلاف ملی که توسط مخالفان دولت سوریه تشکیل شده بود را به عنوان نماینده این کشور به رسمیت شناختند، به این امید که این منجر به انتقال سریع سیاسی قدرت در دمشق شود.

اما این اتفاق نیافتاد و دولت اسد پابرجا ماند.

اخیر عربستان سعودی به عنوان جدی ترین مخالف حکومت اسد نیز تمایل خود را برای بهبود روابط با سوریه نشان داده است.

منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1012

به "هشدار آمریکا به کشورهای عربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار آمریکا به کشورهای عربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید