موافقت سازمان بورس با انتشار هزار میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه

به گزارش مجله صادق ویلا، خبرنگاران : سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار هزار میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه برای تأمین اقتصادی اعطای تسهیلات بخش مسکن موافقت کرد.

موافقت سازمان بورس با انتشار هزار میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک رهنی بانک عامل بخش مسکن را به ارزش 10 هزار میلیارد ریال به منظور تأمین منابع اقتصادی مورد احتیاج این بانک برای اعطای تسهیلات جدید صادر کرد.

بر اساس اعلام سازمان بورس، مطالبات رهنی مبنای انتشار این اوراق تعداد 24 قسط از 243 هزار و 449 پرونده تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن است که به نهاد واسط واگذار می شوند و سپس با انتشار این اوراق، منابع اقتصادی مورد احتیاج بانک مسکن برای اعطای تسهیلات جدید تأمین می گردد.

این اوراق دو ساله و با نرخ 16 درصد است که اقساط آن هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می گردد.

همچنین، عرضه این اوراق در صورت دریافت مجوز انتشار، به وسیله شرکت فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.

بانک عامل بخش مسکن ضامن این اوراق بوده و پذیره نویسی و بازارگردانی آن بر عهده یک شرکت تأمین سرمایه وابسته به همین بانک است. یک شرکت کارگزاری وابسته به بانک مذکور نیز عامل فروش و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت این اوراق هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 343

به "موافقت سازمان بورس با انتشار هزار میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت سازمان بورس با انتشار هزار میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید