زمستان؛ فصل جدایی از استقلال؟

به گزارش مجله صادق ویلا، استقلال تهران در فصل جاری با تغییرات زیادی روبه رو شد؛ این تیم بعد از کسب عنوان قهرمانی، با جدایی نابهنگام فرهاد مجیدی، سرمربی سابق روبه رو شد تا مجبور شود یکی، دو هفته زمان برای پیدا کردن سرمربی نو هدر دهد. انتهای جست وجو های استقلال به ریکاردو سا پینتو استقلالی ختم شد تا ماجراجویی این مرد پرتغالی در فوتبال ایران شروع شود. تغییر روی نیمکت استقلال بخشی از تغییرات رخ داده در این باشگاه بود؛ چون به جز فرهاد مجیدی، چند بازیکن کلیدی هم از استقلال جدا شدند و به همین علت، چندین بازیکن نو دیگر به این تیم اضافه شدند. این طور شد که ترافیک بالایی در بعضی از خطوط استقلال شکل گرفت و با جذب یکی، دو ستاره دیگر و اضافه شدن چهره هایی مانند محمد محبی و مهدی قایدی، به ناگاه تعداد مهاجمان این تیم افزایش پیدا کرد.

زمستان؛ فصل جدایی از استقلال؟

فارغ از تعداد نفرات، چندین بازیکن که به نظر می رسید باید در ترکیب اصلی این تیم به میدان بروند، در تفکرات سا پینتو جا نگرفته اند تا معضل بازی نکردن یا کم بازی کردن، تبدیل به بحرانی نو برای استقلال شود. امری که باعث شده از همین حالا شایعات زیادی درباره جدایی چندین بازیکن از استقلال در همین جابجایی پیش رو در زمستان به گوش می رسد؛ بازیکنانی که غالب آن ها در زمره بازیکنان خط حمله قرار دارند.

سجاد شهباززاده

شهباززاده یکی از خرید های پرسروصدای استقلال است. او از باشگاه سپاهان به عنوان یکی از بازیکنانی که سابقه آقای گلی در لیگ را داشت، راهی تیم استقلال شد. این راهی شدن در شرایطی بود که پرسپولیس هم سفت و سخت پای خریدن او ایستاده بود. نهایتا بعد از کش و قوس های فراوان، سجاد، استقلال را به عنوان باشگاه نوش انتخاب کرد؛ انتخابی که همین حالا چندان برایش خوب از آب درنیامده است. شهباززاده که در فصل بیستم رقابت های لیگ برتر با 20 گل آقای گل شده بود، حالا و با گذشت 9 هفته از فصل نو نتوانسته اولین گل خود را با پیراهن آبی به ثمر برساند و همین باعث شد تا رفته رفته تحت یک سری فشار قرار گیرد. شهباززاده در نهمین دیدار فصل آبی پوشان نیز به عنوان بازیکن جانشین در دقیقه 65 جای روزبه چشمی را در زمین گرفت تا با احتساب وقت های تلف شده، اندکی کمتر از 30 دقیقه در زمین حضور داشته باشد. همین مورد شایعاتی درباره جدایی او از استقلال در نیم فصل را مطرح کرده و حتی عنوان شده او ممکن است دوباره به اصفهان برشود و پیراهن سپاهان را تن کند.

آرمان رمضانی

داستان آرمان رمضانی با دیگر بازیکنان استقلال فرق دارد. او در شرایطی از پرسپولیس راهی استقلال شد که پذیرفته بود جایی در ترکیب اصلی ندارد و فقط می تواند به عنوان یک بازیکن ذخیره وارد زمین شود. آرمان همین طوری کم بازی می کرد که خبر مصدومیتش هم مزید بر علت شده است. همین روز ها شایعه شده که او مجبور است عمل جراحی کند و ممکن است مجبور شود با فهرست استقلال خداحافظی کند.

عزیزبک آمانوف

در بین نام هایی که در استقلال نیمکت نشین شده اند، شرایط عزیزبک آمانوف ازبک از بقیه پیچیده تر است. او که در عصر فرهاد مجیدی بازیکن خلاقی نشان داده بود، در عصر سا پینتو حتی برای رسیدن به فهرست 23 نفره تیم هم مشکل دارد و بیشتر بازی های این تیم را از سکو می بیند. در خط میانی استقلال هم ترافیک زیادی شکل گرفته و بعید است در ادامه فصل به این راحتی ها فرصت به آمانوف برسد تا بخواهد بازی کند. عدم اعتماد سا پینتو به او هم مزید بر علت شده تا همین حالا شایعه خروج از استقلال به عنوان یک بازیکن قرضی به گوش برسد. عنوان شده که او از چندین تیم لیگ برتری پیشنهاد دارد و به احتمال فراوان در پنجره جابجاییی زمستان از تیم خارج خواهد شد.

ارسلان مطهری

امیرارسلان مطهری بی شک چهره جنجالی جابجایی تابستانی استقلال بود؛ بازیکنی که تا روز انتهای فرصت پنجره جابجایی در فهرست آبی ها حضور داشت، اما محدودیت در جذب بازیکن و نظر مساعد ریکاردو سا پینتو به جذب کاوه رضایی و مازاد اعلام شدن مطهری باعث شد تا نام این مهاجم 29 ساله در فهرست خروج از استقلال قرار بگیرد و مدیران آبی پوش در تلاش برای خارج کردن نام امیرارسلان مطهری از فهرست تیم شان بودند. مطهری حتی از سوی ریکاردو سا پینتو اجازه تمرین پیدا نکرد و در پی پیگیری حقوقی شرایط خود بود تا بتواند حق و حقوقش را دریافت کند، اما در نهایت استقلالی ها ناکام در خروج نام امیرارسلان مطهری از فهرست تیم شان بودند تا این مهاجم که مغضوب کادر فنی و البته مدیریت باشگاه بود، به فهرست آبی ها بازشود و دوباره در تمرینات استقلال شرکت کند. مهاجم 29 ساله استقلال با وجود بازگشت به فهرست تیمش، هنوز نتوانسته فرصت مناسبی برای درخشش در ترکیب آبی پوشان مرکز به دست آورد.

ریکاردو سا پینتو، سرمربی پرتغالی استقلال، در هفته نخست مقابل سپاهان فرصتی 28 دقیقه ای در اختیار مطهری قرار داد که او ناکام در جلب نظر سا پینتو بود و همچنین در هفته پنجم و دیدار مقابل پیکان، امیرارسلان مطهری برای هفت دقیقه فرصت بازی به دست آورد که باز هم نتوانست گره کور خط حمله تیمش را باز کند.

مطهری به جز حضور کوتاه مدت در مقابل سپاهان و پیکان دیگر نتوانسته جایی در ترکیب استقلال داشته باشد؛ او حتی برای سفر به سیرجان و دیدار با گل گهر از فهرست تیمش خط خورد تا این گونه مورد بی اعتنایی کادر فنی استقلال قرار گیرد. مهاجم باتجربه استقلال که فصل گذشته چهار گل سرنوشت ساز را برای آبی ها زد، در حالی مغضوب کادر فنی است که سا پینتو در خط حمله با محدودیت مهاجم روبرو است! امیرارسلان مطهری که در هفته های اخیر یا در فهرست استقلال به عنوان بازیکن نیمکت نشین حضور داشته یا حتی فرصت حضور در فهرست آبی ها را هم به دست نیاورده و در 9 هفته اخیر تنها 35 دقیقه برای استقلال در زمین به میدان رفته، نیمکت نشین مهاجمانی مثل پیمان بابایی و سجاد شهباززاده است و در شرایطی که تصور می شد با توجه به مصدومیت آرمان رمضانی، ریکاردو سا پینتو فرصت بیشتری در اختیار مطهری قرار دهد، این گونه نشد.

مطهری با وجود آنکه تا انتها لیگ بیست ودوم با استقلال قرارداد دارد، اما به نظر می رسد در انتها نیم فصل نخست از جمع آبی پوشان مرکز جدا شود؛ به ویژه که شایعه بازگشت کاوه رضایی به استقلال در جابجایی زمستانی به گوش می رسد که در این صورت بدون شک دیگر فرصت بازی نصیب مهاجم 29 ساله آبی ها نمی شود و به همین علت حدس ها درباره تیم بعدی امیرارسلان مطهری از حالا آغاز شده و باید دید سرنوشت این مهاجم باتجربه و البته گل زن استقلال به کجا ختم می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 25 مهر 1401 بروزرسانی: 25 مهر 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1461

به "زمستان؛ فصل جدایی از استقلال؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمستان؛ فصل جدایی از استقلال؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید