زمان ثبت نام در پذیرش دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی اعلام شد

به گزارش مجله صادق ویلا، سازمان سنجش در اطلاعیه ای تاریخ ثبت نام پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 1400 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی را اعلام نمود.

زمان ثبت نام در پذیرش دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، سازمان سنجش در اطلاعیه ای تاریخ ثبت نام در رشته های پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 1400 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور را بیان کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

به اطلاع متقاضیان ثبت نام در رشته هایی که پذیرش آن ها در آزمون سراسری مهر ماه سال 1400 صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی یا کل دیپلم) صورت می گیرد، می رساند ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در این رشته ها به وسیله درگاه اطلاع رسانی این سازمان از روز پنجشنبه مورخ 1400/05/14 آغاز و در روز چهارشنبه مورخ 1400/05/20 خاتمه می پذیرد.

دفترچه راهنمای ثبت نام و جدول کد رشته محل های مربوط به پذیرش فوق همزمان با آغاز ثبت نام بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان در دسترس خواهد بود. متقاضیان می توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی یا کل دیپلم) در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در روز های فوق به درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 150 کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام نمایند.

یادآوری مهم: متقاضیانی که در آزمون سراسری سال 1400 ثبت نام نموده و غایب جلسه آزمون بوده اند نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته هایی که پذیرش آن ها صرفا براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است، ندارند. این متقاضیان می توانند با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی آزمون سراسری سال 1400 که قبلا در آن ثبت نام نموده اند و با مراجعه به لینک مربوط به انتخاب رشته آزمون مذکور، نسبت به انتخاب حداکثر تعداد 150 کدرشته محل از رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (تمامی گروه های آزمایشی) اقدام و در فرم انتخاب رشته درج نمایند. لازم به تاکید است چنانچه متقاضی در مرحله انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1400 اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته کند و مجددا در پذیرش رشته های صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) هم ثبت نام و انتخاب رشته کند، فرم ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش رشته های صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) او باطل خواهد شد.

تکالیف، مدارک لازم و مراحل ثبت نام اینترنتی:

متقاضی شرکت در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی باید اقدام های زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:

1- مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور.

2- دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام به وسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان و مطالعه آن.

3- تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام.

4- ثبت نام و انتخاب رشته به وسیله درگاه اطلاع رسانی این سازمان در زمان مقرر (1400/05/14 لغایت 1400/05/20).

شرایط ثبت نام:

1- اخذ دیپلم نظام آموزشی نو (3-3-6) حداکثر تا تاریخ 1400/06/31، یا دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 1400/06/31 و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و یا کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی وحرفه ای برای متقاضیان الزامی است.

2-متقاضیان دیپلم فنی وحرفه ای و یا کار دانش نظام آموزشی نو (3-3-6) و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عینا دربند 16 تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج نمایند.

نکته مهم: دارندگان دیپلم فنی وحرفه ای وکاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و قبول شدن، قبولی آن ها لغو خواهد شد.

3- نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیل (معدل کتبی دیپلم)، صورت خواهد گرفت؛ متقاضیان (دیپلمه های نظام آموزشی نو (3-3-6)، نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، نظام قدیم چهارساله دبیرستان و بعلاوه دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند) باید معدل کل و یا معدل کتبی خود را به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند. متقاضیان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامی، از ثبت نام پذیرفته شدگان ممانعت به عمل آمده و قبولی آن ها لغو می گردد.

یادآوری: هرگونه تغییری برای موضوع پذیرش این مرحله به وسیله نشریه پیک سنجش (هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش)، درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم به وسیله رسانه های گروهی اعلام خواهد شد.

نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در آنالیز و ثبت درخواست ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند.

پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری به وسیله پیغام کوتاه ارسال می گردد.

متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری به وسیله پیغام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین شرایط درخواست خود آگاه شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1067

به "زمان ثبت نام در پذیرش دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان ثبت نام در پذیرش دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید