روشهای واریز سود سال 98 سهام عدالت

به گزارش مجله صادق ویلا، سازمان بورس و اوراق بهادار چگونگی دریافت سود سهام عدالت سال 98 برای افرادی که روش مستقیم و غیرمستقیم انتخاب نموده اند را خاطرنشان کرد.

روشهای واریز سود سال 98 سهام عدالت

با توجه به در برگیری سهام عدالت برای 49 میلیون نفر ایرانی، نحوه دریافت سود سالیانه سهام عدالت برای این افراد مهم است، از این تعداد حدود 19 میلیون نفر روش مدیریت مستقیم و 30 میلیون نفر روش مدیریت غیرمستقیم یعنی به وسیله شرکت های سرمایه گذاری استانی را انتخاب نموده اند.

در اطلاعیه سازمان بورس اوراق بهادار آمده است: مطابق مصوبه 23 مهر ماه 99 شورای عالی بورس مقرر شد سود سهام شرکت های سرمایه پذیر متعلق به سهامداران مشمول سهام عدالت برای سال 98 نسبت به مشمولانی که روش مستقیم را انتخاب نموده اند به حساب های معرفی شده توسط سرمایه گذاران و برای مشمولان که روش غیرمستقیم را انتخاب نموده اند به حساب شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت هر استان پرداخت گردد.

در ادامه این اطلاعیه اعلام شده است: شرکت های سرمایه گذاری استانی باید به معرفی حساب شرکت های سرمایه پذیر اقدام نمایند، به گونه ای که تا زمان انجام تکالیف قانونی مطابق آیین نامه آزادسازی سهام عدالت با ارائه تعهدنامه ای به سازمان بورس و بازرس قانونی خود امکان دخل و تصرف در آن را از خود سلب نمایند.

برای ثبت نام در سجام عجله نکنید

در همین رابطه اکبر حیدری سخنگوی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در گفتگویی، در رابطه با ضرورت ثبت نام سهامداران سهام عدالت در سامانه سجام برای دریافت سود، اظهار کرد: سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب نموده اند هیچ الزام قانونی برای ثبت نام در سجام را ندارد.

او تاکید نمود: نحوه تقسیم سود به مردم (همچون سایر شرکت ها) در مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی انجام خواهد شد و بر همین اساس بهترین و کم هزینه ترین روش تقسیم سود محسوب می گردد. طی چند سال اخیر سامانه ای تحت عنوان سامانه ملی سهام عدالت راه اندازی شده و مردم به مدت سه سال توانستند سود سالانه سهام خود را به وسیله آن دریافت نمایند و مسئله ای هم ایجاد نشد، کوشش می گردد با جلب موافقت مسئولان از همین ساختار موجود برای واریز سود سهام عدالت استفاده گردد.

او اضافه نمود: از مسئولان مربوطه انتظار می رود برای تسهیل در ارائه خدمات به سهامداران در شرایط مالی حاکم در کشور هزینه جدیدی به سهامداران عدالت تحمیل ننمایند، بلکه برای یاری به آن ها از ظرفیت سامانه های موجود سهام عدالت استفاده نمایند.بیشتر بخوانید: نحوه دریافت سود سهام عدالت سال 98اعلام شدسخنگوی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت اضافه نمود: باید اطلاعات به درستی به مردم منتقل گردد، به عنوان مثال به مردم اعلام می شد که اگر قصد فروش سهام یا شرکت در مجامع الکترونیکی را دارند ضروری است که در سجام ثبت نام نمایند، در حال حاضر به دلیل عدم اطلاع رسانی درست افراد زیادی برای دریافت کد سجام به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه نموده اند که در شرایط کرونایی درست به نظر نمی رسد.

حیدری بیان نمود:در قوانین هیچ الزام یا محدودیت زمانی برای دریافت کد سجام جهت دریافت سود وجود ندارد. هنوز نحوه پرداخت سود به سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب نموده اند، قطعی نشده است.

او گفت: پیشنهاد ما این است شرایطی فراهم گردد که مردم سود سهام خود را به وسیله سامانه سجام دریافت نمایند، که برای انجام این کار باید زیرساخت ها محیا گردد و ظرفیت سامانه سهام عدالت افزایش پیدا کند.

سخنگوی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت توضیح داد: نکته ای که باید به آن اشاره نمود تاکید بعضی از مسئولان استانی بر لزوم ثبت نام در سامانه سجام است که منجر به احساس اضطراری در مردم به دفاتر پیشخوان و کارگزاری ها و افزایش تجمعات شده است، علت اصلی این گونه از تجمعات را می توان تعجیل سهامداران برای دریافت سود دانست.

منبع: فرارو
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 685

به "روشهای واریز سود سال 98 سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشهای واریز سود سال 98 سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید