خروپف عامل مهم ابتلا به این بیماری جدی و شایع

به گزارش مجله صادق ویلا، محققان در تازه ترین آنالیز خود به رابطه مرموز خروپف و ابتلا به یک بیماری جدی و شایع پی بردند.

خروپف عامل مهم ابتلا به این بیماری جدی و شایع

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز تازه بیانگر آن است، افرادی که هنگام خواب خروپف می نمایند، به علت کمبود دریافت اکسیژن در شب ممکن است بیشتر در معرض ابتلا به سرطان قرار بگیرند.

کارشناسان سوئدی معتقدند کمبود اکسیژن در شب ممکن است با سرطان مرتبط باشد؛ محققان بیماران مبتلا به آپنه انسدادی خواب (توقف تنفسی در خواب) را که خود را به شکل خروپف نشان می دهد برای مشاهده خطر ابتلا به تومور مورد مطالعه قرار دادند و درنهایت مشخص شد، این دسته از افراد بیشتر از دیگران در معرض سرطان قرار دارند.

داده های موجود نشان می دهد، میلیون ها نفر در انگلیس و آمریکا از شرایط کمبود اکسیژن در خواب شبانه رنج می برند؛ مطالعات جداگانه آپنه خواب را با کاهش قدرت مغز و لخته شدن خون مرتبط دانسته اند.

در این تحقیق که در یک کنفرانس پزشکی در بارسلون ارائه شد، نزدیک به 4200 بیمار را که دچار این بیماری بودند تحت نظر قرار دادند و مشخص شد، نیمی از آنها نیز در پنج سال گذشته به سرطان مبتلا شده بودند.

آندریاس پالم، از دانشگاه اوپسالا می گوید: یافته های ما نشان می دهد که کمبود اکسیژن به علت OSA به طور مستقل با سرطان مرتبط است. اما تحقیقات بیشتری مورد احتیاج است و امیدواریم مطالعه ما سایر محققان را به تحقیق در خصوص این موضوع مهم ترغیب کند.

این تحقیق به صورت چکیده در کنگره بین المللی انجمن تنفسی اروپا (ERS) ارائه شد.

  • مشخص زمان مرگ با سن خواب | قبل از ابتلا به پارکینسون این خواب ها را می بینید!
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1401 بروزرسانی: 28 شهریور 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1447

به "خروپف عامل مهم ابتلا به این بیماری جدی و شایع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروپف عامل مهم ابتلا به این بیماری جدی و شایع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید